Angle down Atgal

Gegužės 17-oji: vardadieniai, astrologija

Gegužės 17-oji – Pasaulinė informacinės visuomenės diena. Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena. Tarptautinė mirusiųjų nuo AIDS atminimo diena. Tarptautinė diena prieš homofobiją.

2006 m. Jungtinių Tautų Nacionalinės asamblėjos sprendimu gegužės 17-oji buvo paskelbta Pasaulio ryšių ir informacinės visuomenės diena. Iki tol ši diena buvo minima kaip Pasaulio telekomunikacijų diena, prisimenant 1865 m. gegužės 17-ąją, kai buvo pasirašyta pirmoji Tarptautinė telegrafo konvencija ir sukurta Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga (International Telecommunication Union).

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena dar tarpukario Lietuvoje buvo tradiciškai minima trečiąjį gegužės sekmadienį. Šią dieną pagerbiami Lietuvos partizanai, kovęsi už Lietuvos nepriklausomybę. Lietuvos prezidentas įteikia apdovanojimus nusipelniusiems piliečiams. Tarnaujančius kariuomenėse karius aplanko namiškiai. Organizuojami rengiami, kurių metu visuomenė supažindinama su karine technika, vaišinama kareiviška koše ir pan.

Tarptautinė mirusiųjų nuo AIDS atminimo diena pirmą kartą buvo paminėta 1983 m., kai dar nebuvo aptiktas AIDS sukėlėjas. Lietuvoje pradėta minėti 1994 m. Šią dieną įvairiose pasaulio šalyse vyksta konferencijos, diskusijos šia tema. Siekiama pagerbti mirusiuosius nuo AIDS, paskatinti žmones imtis palaikymo veiklos ir keisti AIDS padėtį. Minima trečiąjį gegužės sekmadienį.

1990 m. gegužės 17 d. Pasaulinė sveikatos organizacija pripažino, kad homoseksualumas nėra psichinė liga, todėl ši diena minima kaip Tarptautinė diena prieš homofobiją. Įvairiose Europos šalyse šią dieną ar net visą savaitę organizuojami renginiai, skirti paskatinti žmones būti tolerantiškus homoseksualiems žmonėms, akcentuoti jų lygybei. Šią dieną siekiama atkreipti dėmesį į sunkumus, su kuriais susiduria homoseksualūs žmonės asmeniniame gyvenime ir darbe; siekiama plačiau apie tai informuoti heteroseksualius žmones, paskatinti juos geriau suprasti seksualines mažumas.

Gegužės septynioliktoji, sekmadienis – 138-oji metų diena (paskutinė 20-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 228 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Bazilė, Gaila, Gailas, Gailė, Nedinga, Nerdingas, Paskalis, Virkanta, Virkantas, Virdvaldas;

rytoj: Erdmantas, Erdmantė, Erdmas, Erdmilė. Erikas, Julita, Rytė, Venancijus, Venantas;

poryt: Celerina, Celerinas, Celesta, Celestinas, Celė, Dangė, Dangius, Gilvina, Gilvinas, Jovaišas, Jovaidas, Jovarda, Jovardas.

**************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 05.10, leidžiasi 21.21. Dienos ilgumas – 16.11.

Šiandien – ketvirtoji Mėnulio delčios diena.

Saulė Jaučio ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Draugo neskubėk rinktis, dar mažiau skubėk jį keisti” (B. Franklinas).

***************

Astrologinė prognozė gegužės 17-ajai, sekmadieniui

AVINAS. Šiandien būsite susirūpinę ne tik asmeninėmis, bet ir globalinėmis problemomis. Iš tiesų, nepakenks pamąstyti, kieno jūs pusėje ir kas jums atrodo balta, o kas – juoda. Atgaivą teiks gamtos grožis, ramus komfortas.

JAUTIS. Iš ryto būsite aktyvūs, kursite įvairius planus ir ieškosite tinkamos draugijos jiems įgyvendinti. Jeigu pasiseks, susitarsite dėl romantiško pasimatymo, o jei ne – vakare pasijusite šiek tiek vieniši.

DVYNIAI. Jums iš galvos neišeis įsipareigojimai, numatyti darbai. Tačiau situacija pasikeis, nes gausite malonių pasiūlymų iš žmonių, kurie jums kelia gerus jausmus.

VĖŽYS. Šiandien nebijokite parodyti, ką sugebate ir kuo pasižymite. Galite gauti įdomią žinią, atsidurti visuomenės akiratyje. Tai paglostys jūsų savimeilę, suteiks populiarumo.

LIŪTAS. Bendraudami būkite dosnūs, o ne godūs, nes tik duodantis užsitarnauja teisę ir pats gauti. Regis, vakare giliai susimąstysite apie savo ateitį, karjerą, tobulėjimo galimybes.

MERGELĖ. Šiandien be galo trokšite dėmesio, meilės, malonumų. Atidžiau pažvelkite ir į tą žmogų, kuris labiausiai rūpi. Puiki proga įvertinti gerąsias ir blogąsias jo savybes.

SVARSTYKLĖS. Šiandien galite nemažai nuveikti savo ūkyje arba sveikatos, grožio labui. Leiskite sau stilingiau ir ryškiau atrodyti. Tikriausiai tai pastebės, įvertins jus dominantis asmuo.

SKORPIONAS. Nuo pat ryto lydės žaisminga nuotaika, ieškosite, kuo čia pradžiuginus save ir mylimus žmones. Tikriausiai nuotaikingai ir maloniai leisite laiką. Ypač parūps grožis, sveikata, higiena.

ŠAULYS. Kils noras ką nors gražaus įsigyti savo namams, šeimos nariams. Antroje dienos pusėje galite išgirsti jūsų ausiai malonių dalykų. Galbūt taip atrodys dėl to, kad juos sakys jums ypač patinkantis žmogus.

OŽIARAGIS. Būsite komunikabilūs, smalsūs, kils daug norų, planų. Visgi ne viską galima aprėpti. Pasimetę tarp pasirinkimo variantų, galite tiesiog likti namuose arba vykti ten, kur dažniausiai leidžiate savaitgalius.

VANDENIS. Mintys suksis apie pinigus, verslą, žemės ir kitokią nuosavybę. Regis, kai ką stengsitės įvertinti arba įpiršti. Galite papildomai užsidirbti, bet ir išleisite nemažai pinigų dėl savų ar svetimų užgaidų.

ŽUVYS. Būsite aktyvesni nei paprastai. Aktualūs gali būti su nekilnojamuoju turtu, nuoma, namų apdaila, amatais, žemės ūkiu susiję klausimai. Galite gauti puikių patarimų iš draugų, giminių ar kaimynų.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite