Angle down Atgal

Gegužės 16-oji: vardadieniai, astrologija

Gegužės 16-oji – Tarptautinė jūros kiaulės (delfino) diena. Gatvės muzikos diena.

Tarptautinė jūros kiaulės diena skirta atkreipti dėmesį į šį retą gyvūną ir prisiminti, kodėl jis beveik išnyko iš Baltijos jūros.

Jūros kiaulė – rečiausias Lietuvos žinduolis, kurį esame įpratę vadinti tiesiog delfinu, – beveik išnyko iš Baltijos jūros, nes minta pelaginėmis ir dugninėmis žuvimis ir dėl to dažnai apsinuodija organiniais teršalais ar patenka į žvejybos tinklus. Tai mažiausia banginių rūšis, gyvenanti vidutinio šaltumo ir šaltuose vandenyse šiauriniame pusrutulyje. Šie vandens žinduoliai užauga iki 1,55 metro ilgio ir 55 kilogramų. Paprastoji jūrų kiaulė paplitusi šaltesniuose Šiaurės Atlanto, šiaurinės Ramiojo vandenyno vandenyse. Ji yra gausiausia banginių rūšis Europos šiaurės vakarinės dalies šelfo vandenyse, ypač – Šiaurės jūroje. Pasaulyje paprastųjų jūrų kiaulių yra apie 700 tūkstančių. XIX amžiaus pradžioje Baltijos jūroje kasmet būdavo sugaunama po tūkstantį paprastųjų jūrų kiaulių, o amžiaus pabaigoje – net po du tūkstančius. Šie skaičiai sumažėjo XX amžiuje.

Muzikanto ir aktoriaus Andriaus Mamontovo iniciatyva nuo 2007 metų švenčiama Gatvės muzikantų diena. Šią dieną visi, mėgstantys muziką ir muzikuojantys, kviečiami išeiti į Vilniaus gatves, kiemus, skverus ir groti plačiajai visuomenei. Pasak A. Mamontovo, muzika – kalba, suprantama visame pasaulyje. Šiai šventei parinkta diena, sutampanti su Europos diena.

Gegužės šešioliktoji, šeštadienis – 137-oji metų diena (šeštoji 20-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 229 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Bitė, Debora, Melita, Ubaldas, Vaidmantas, Vaidmantė;

rytoj: Bazilė, Gaila, Gailas, Gailė, Nedinga, Nerdingas, Paskalis, Virkanta, Virkantas, Virdvaldas;

poryt: Erdmantas, Erdmantė, Erdmas, Erdmilė. Erikas, Julita, Rytė, Venancijus, Venantas.

**************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 05.12, leidžiasi 21.20. Dienos ilgumas – 16.08.

Šiandien – trečioji Mėnulio delčios diena.

Saulė Jaučio ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Nepaisant prognozių, gyvenkite taip, lyg būtų pavasaris“ (L. Pulitzer).

***************

Astrologinė prognozė gegužės 16-ajai, šeštadieniui

AVINAS. Metas visiškai atitrūkti nuo darbo rūpesčių. Protingai ir subtiliai siekite slaptų svajonių įgyvendinimo. Tiesa, meilės srityje protas nepadės. Čia viešpataus iliuzijos. Pravartu užsiimti dvasinėmis praktikomis.

JAUTIS. Būsite nusiteikę bendrauti, ieškoti virtualių ir realių pažinčių. Regis, skirsite laiko socialinei, visuomeninei veiklai. Tikriausiai jau planuosite keliones, renginius.

DVYNIAI. Kol kas pamirškite varginamus reikalus ir tiesiog pailsėkite. Metas pakeisti kasdienio gyvenimo ritmą. Įdomiau leiskite laisvalaikį, pabendraukite su žmonėmis, kuriuos suprasti jums nėra lengva.

VĖŽYS. Šiandien sugebėsite filosofiškai pažvelgti į susiklosčiusią situaciją, ypač jei ji tikrai sudėtinga ir neišvengiama. Gausite įdomios informacijos, kuri gali labai praversti. Regis, susitarsite dėl jums ypač aktualaus dalyko.

LIŪTAS. Negalvokite apie sudėtingas problemas – jų šiandien vis tiek neišspręsite. Būkite kantrūs, korektiški ir nemėginkite kitais savanaudiškai pasinaudoti. Svarbiausi troškimai tuomet turėtų pildytis.

MERGELĖ. Gana palanku spręsti vedybinius ir meilės klausimus, pasidalinti savo rūpesčiais bei viltimis. Pasitikėkite savimi, būkite geranoriški ir galėsite tikėtis pozityvumo iš kitų.

SVARSTYKLĖS. Gilinsitės į asmeninius reikalus, šeimines arba sveikatos problemas. Turbūt neišeis visko aprėpti vienu žvilgsniu. Įsižiūrėkite į užuominas, smulkmenas – jos gali pasirodyti reikšmingos.

SKORPIONAS. Kils įdomių idėjų, kurias verta stengtis laipsniškai įgyvendinti. Jeigu būsite atkaklūs, būtinai pasiseks. Regis, labai norėsis reikštis kūrybos, sporto srityse. Seksis bendrauti su vaikais, džiugins meilė. Vienišiai gali įsimylėti.

ŠAULYS. Ypatingų problemų šiandien neturėtų iškilti. Apsiribosite buitimi ir paprastais kasdieniais darbeliais. Būtų puiku pasimėgauti gamta, paplušėti prie žemės, sodo darbų.

OŽIARAGIS. Šiandieną galite daug nuveikti, jei pasitelksite į pagalbą artimus žmones, draugus. Neblogai būtų aptarti būsimus planus. Galite gauti naudingos informacijos.

VANDENIS. Šiandien aktyvūs būsite spręsdami šeimos, nuosavybės klausimus, tačiau ne dėl visko tarsitės su antrąja puse. Dėl to gali kilti nedidelių emocinių ekscesų. Regis, jums pavyks padailinti namų ar sodybos aplinką.

ŽUVYS. Būsite emocionalūs, nepastovių nuotaikų. Visose gyvenimo apraiškose ieškokite grožio, o ne dėmių. Geriausiai atsipalaiduosite pabendravę su artimais sielai žmonėmis.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite