Angle down Atgal

Gegužės 15-oji: vardadieniai, astrologija

Gegužės 15-oji – Steigiamojo Seimo diena. Tarptautinė šeimos diena. Šv. Izidorius, sėjos pabaiga.

1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Taryba Vilniuje priėmė nutarimą dėl Nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo. Teisiškai valstybė pripažinta tik 1920 m. gegužės 15 d., kai buvo paskelbta Steigiamojo Seimo rezoliucija. Tad šiemet minimas į pirmąjį posėdį susirinkusio Steigiamojo Seimo šimtmetis.

Steigiamasis Seimas buvo pirmasis Lietuvos parlamentas, išrinktas tiesioginiuose demokratiniuose visuotiniuose lygiuose ir slaptuose rinkimuose. Juose kandidatavo ir balsavo tiek vyrai, tiek moterys. Pradėjęs darbą 1920 m. gegužės 15 d., Steigiamasis Seimas užbaigė ilgokai užtrukusį valdžios laikinumo metą ir atvertė naują valstybės gyvenimo lapą. Lietuva tapo demokratine respublika su nuolatine Konstitucija, sava valiuta litu, aiškiomis valstybės institucijų galiomis, Seime priimamu valstybės biudžetu.

Gegužės 15-oji – Šeimos diena. Jungtinių Tautų organizacijos sprendimu ji minima nuo 1994 metų.

Sėjos pabaigos dieną nuo senovės lietuviai pabaigdavo sėjos darbus, o lauko pakraščiuose ant kuolo pamaudavo raguočio kaukolę. Tikėta, kad taip laukai bus apsaugoti nuo nemalonių. Į Lietuvą atėjus krikščionybei, ši diena paskelbta Izidoriaus varduvėmis. Šv. Izidorius laikomas artojų globėju. Tikėta, kad jis padeda dirbti laukų darbus. Izidorius skulptūrose būdavo vaizduojamas su šiaudine skrybėle ant galvos, drobiniais marškiniais ir su sėtuve rankose. Kartais jis vaizduotas ariantis dviem arkliais ir iš paskos lydimas angelo. Šv. Izidorius (1070-1130) gimė Madride. Visą gyvenimą jis tarnavo pas ūkininkus, išgarsėjo doru gyvenimu ir atsidavimu kitiems. Po mirties buvo paskelbtas šventuoju.

Gegužės penkioliktoji, penktadienis – 136-oji metų diena (penktoji 20-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 230 dienų.

Savo vardadienius šiandien švenčia Algedas, Jaunutė, Izidorius, Sofija, Sofronija, Žygvilas, Žygvilė;

rytoj: Bitė, Debora, Melita, Ubaldas, Vaidmantas, Vaidmantė;

poryt: Bazilė, Gaila, Gailas, Gailė, Nedinga, Nerdingas, Paskalis, Virkanta, Virkantas, Virdvaldas.

**************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 05.13, leidžiasi 21.18. Dienos ilgumas – 16.05.

Šiandien – antroji Mėnulio delčios diena.

Saulė Jaučio ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Šykštuolis pamiršta, kaip greitai bėga laikas ir koks trumpas gyvenimas“ (D. Didro).

***************

Astrologinė prognozė gegužės 15-ajai, penktadieniui

AVINAS. Šiandien stokosite energijos, objektyvumo ir apdairumo. Užuot kaltinę save ar kitus dėl nenusisekusio reikalo, paieškokite išeities, pamąstykite. Tiktų užsiimti menine kūryba. Saugokite sveikatą.

JAUTIS. Nuo pat ryto jums rūpės kolektyviniai reikalai, draugų problemos, visuomeninė situacija. Pasijusite svarbiais bendruomenės ar grupės nariais. Neprižadėkite per daug, nes bus nelengva išpildyti.

DVYNIAI. Iš pat ryto teks kibti į darbus. Pasistenkite nesielgti impulsyviai ir nesukelti avarinės situacijos, gaisro. Visi darbai seksis žymiai geriau, jeigu būsite santūresni.

VĖŽYS. Intelektinio aktyvumo ir galimybių pasireikšti šiandien jums netrūks. Galbūt teks daugiau bendrauti su bendramoksliais, pažįstamais. Noriai dalinsitės prisiminimais, žiniomis, filosofuosite.

LIŪTAS. Iš ryto gauta informacija gali sukelti nerimo. Jums teks paskubėti, jeigu turite sumokėti būtinas įmokas, mokesčius, deklaruoti pajamas ar pan. Versle rizikuokite tik protingai pasverdami kiekvieną žingsnį.

MERGELĖ. Tikriausiai svarbūs bus konkurencijos klausimai. Sieksite įveikti priešininkus ar bent jau nenusileisti stipresniems. Regis, jums padės pažįstami žmonės, gerbėjai.

SVARSTYKLĖS. Galima ūmi sveikatos problema arba įvykis, susijęs su naminiu augintiniu. Apie darbą taip pat teks rimtai pagalvoti. Tikėtinas darbo interviu.

SKORPIONAS. Tikslui pasiekti pasitelksite žinias, įkvėpimą, žavesį. Palanki diena reklamai, komercijai, socialinių akcijų organizavimui. Ypatingo dėmesio reikalaus vaikai.

ŠAULYS. Gali būti, kad rytinė situacija privers jus koreguoti planus. Galbūt dėl šeimos nario jums kils problemų, kurias turėsite nedelsiant spręsti. Gali atgyti prislopintos emocijos.

OŽIARAGIS. Kai kurie pokalbiai, įvykiai šiandien jums įstrigs kaip pamokantys, reikšmingi. Jūsų patirtis, žinios arba įvaizdis kitiems darys įspūdį. Atsargiai kelyje.

VANDENIS. Šiandieną būsite nusiteikę iš peties padirbėti, kad papilnėtų piniginė. Arba teks kažką remontuoti, taisyti, koreguoti, kad būtų išvengta žalos, nuostolio.

ŽUVYS. Būsite nusiteikę kūrybinei, socialinei, psichologinei veiklai. Galimos pajamos arba išlaidos susijusios su menu, labdara, grožiu, medicinine ar kitokia technika, vaistais, svaigalais.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite