Angle down Atgal

Gegužės 14-oji: vardadieniai, astrologija

Gegužės 14-oji – Pilietinio pasipriešinimo diena.

Gegužės 14-oji minima kaip Pilietinio pasipriešinimo diena. 1972 m. gegužės 14 d. devyniolikmetis jaunuolis Romas Kalanta nusižudė, protestuodamas prieš tarybinę socialistinę santvarką. Kauno muzikinio teatro sodelyje jis apsipylė benzinu ir, sušukęs „Laisvę Lietuvai!“, susidegino.

Įvykis išgąsdino Lietuvos komunistų partijos ir KGB (Valstybės saugumo komiteto) pareigūnus. Jie slapta palaidojo R. Kalantą. Sužinoję tai žmonės pasipiktino ir pradėjo rengti masines eitynes, demonstracijas. Jų metu buvo skanduojami politiniai šūkiai. Neramumai nuslopinti tik gegužės 19 d. Daugiau kaip 400 žmonių buvo suimta, tačiau R. Kalanta išliko pilietinio pasipriešinimo simboliu.

Gegužės keturioliktoji, ketvirtadienis – 135-oji metų diena (ketvirtoji 20-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 231 diena.

Savo vardadienius šiandien švenčia Bonifacas, Gintaras, Gintarė, Motiejus, Teisutis;

rytoj: Algedas, Jaunutė, Izidorius, Sofija, Sofronija, Žygvilas, Žygvilė;

poryt: Bitė, Debora, Melita, Ubaldas, Vaidmantas, Vaidmantė.

**************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 05.15, leidžiasi 21.16. Dienos ilgumas – 16.01.

Šiandien – pirmoji Mėnulio delčios diena.

Saulė Jaučio ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Kai visi tik apie savo naudą mąsto, šalis pavojuje“ (Mencijus).

*****************

Astrologinė prognozė gegužės 14-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Jums gali pasisekti, jeigu ieškote kontaktų su dominančiais žmonėmis, sprendžiate bendradarbiavimo ir kitokius klausimus. Nusimato vertinga informacija, neblogi mokslo, protinio darbo rezultatai.

JAUTIS. Augs jūsų dalykinės ambicijos ir kūrybinės galios, atsiras daugiau ryžto diegti reformas, naujoves versle, darbe. Derėtų kontroliuoti savo kalbą, atsižvelgiant į tai, su kuo tenka bendrauti.

DVYNIAI. Kritiškai vertinsite savo ir kitų žinias bei sugebėjimus. Stengsitės neatsilikti nuo progreso. Jei ką tik padarėte žingsnį atgal, spręsdami kokią nors problemą arba jos nespręsdami, galite mėginti susigrąžinti prarastas pozicijas.

VĖŽYS. Šiandien turėsite drąsos, reikalingos transformacijai, permainoms. Galite kitaip susidėlioti prioritetus, susijusius su santykiais, partneryste, arba pakoreguoti išlaidų planą.

LIŪTAS. Jeigu nededate per daug lūkesčių į savo veiklos ir gyvenimo partnerius, tai ši diena turėtų nenuvilti. Darbas, kurį atliksite, žada svarius rezultatus. Stenkitės rasti kompromisą su tais, kurie jums nepritaria.

MERGELĖ. Pasinaudokite polėkio akimirka, jei norite nuveikti tai, kam anksčiau negalėjote pasiryžti. Tai pravers tiek tvarkant profesinius reikalus, tiek kuriant materialinę gerovę.

SVARSTYKLĖS. Jums derėtų vykdyti prisiimtus įsipareigojimus ir nesiblaškyti. Pravartu tvarkyti žemės ūkio, būsto, nuosavybės reikalus, vienaip ar kitaip atsinaujinti pagal esamas galimybes. Flirtas, romantika skaidrins kasdienybę.

SKORPIONAS. Su artimo žmogaus palaikymu šiandien galite priimti svarbų sprendimą visai šeimai. Jeigu tiesiog ruošiatės į gamtą, kaimą, to turėtų laisva valia panorėti šeimos nariai, be prievartinio spaudimo paklusti jūsų planams.

ŠAULYS. Gali būti, kad gausite žinią, kuri išvaduos jus nuo savarankiško apsisprendimo. Tikriausiai sėkmingai panaudosite kai kuriuos gebėjimus, patirtį ir įdirbį.

OŽIARAGIS. Kantrybė, darbštumas, humoro jausmas padės jums siekti tikslo. Tačiau per didelis pasitikėjimas ar pasitenkinimas savimi, reiklumas kitus gali veikti nekaip.

VANDENIS. Tikriausiai išsisklaidys kai kurios abejonės. Staiga gali atsirasti netikėtų poreikių ir troškimų. Jeigu tai susiję su draugyste, meile, tai nesunkiai juos realizuosite.

ŽUVYS. Teks šiek tiek suvaržyti savo pomėgius ir labiau pasitikėti artimais žmonėmis, antraip negalėsite pasiekti tikslo. Leiskite sau pasvajoti, bet nepainiokite tikrovės su fantazijomis. Nepiktnaudžiaukite svaigalais.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite