Angle down Atgal

Gazos Ruože patvirtintas pirmasis mirties nuo COVID-19 atvejis

Gazos Ruožo valdžios institucijos šeštadienį pranešė apie pirmąją koronaviruso auką palestiniečių anklave, kur pastarosiomis dienomis sparčiai plinta šis užkratas.

„77 metų Fadila Muhammadas Abu Raida (Fadila Muhamadas Abu Raida) iš Kan Juniso muhafazos mirė būdama izoliuota ligoninėje Rafos perėjoje dėl užkrėtimo koronavirusu“, – informavo Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija.

Koronaviruso infekcijos banga tarp gyventojų, grįžtančių į Gazą, pastarosiomis dienomis bendrą anklave užfiksuotų COVID-19 atvejų skaičių padidino daugiau kaip dvigubai, todėl baiminamasi, kad protrūkis gali dar labiau paaštrėti.

Neturtingo Gazos Ruožo sienos su Izraeliu ir Egiptu yra uždarytos, siekiant šios ligos plitimą.

Tačiau pastarosiomis dienomis apie 1,5 tūkst. palestiniečių, įstrigusių Egipte, buvo leista sugrįžti per Rafacho perėją. Nedideliam skaičiui žmonių taip pat leista sugrįžti iš Izraelio.

Jie visi turėjo laikytis izoliacijos, bet tarp sugrįžėlių nustatyti 35 COVID-19 atvejai, iš jų 25 – ketvirtadienį. Bendras Gazos Ruože užfiksuotų užsikrėtimo atvejų skaičius padidėjo iki 55.

Sveikatos apsaugos ministerijos pareigūnas Yussefas Abu al Reeshas (Jusefas Abu Rišas) ketvirtadienį sakė, kad užsikrėtusieji kontaktavo su kitais sugrįžusiais gyventojais, be kita ko, karantino centruose.

Tarnybos aiškinasi, ar jie bendravo su kitais žmonėmis Gazos Ruože prieš sugrįžėlius karantinuojant, pridūrė jis.

Pastarosiomis savaitėmis prevencinės priemonės anklave buvo sušvelnintos; leista vėl atsidaryti kavinėms ir restoranams.

Anklavą kontroliuojančio islamistų judėjimo „Hamas“ aukšto rango pareigūnas Khalilas al Hayya (Chalilas Haja) ketvirtadienį per spaudos konferenciją sakė, kad tarnybos svarsto galimybę įvesti komendanto valandą.

Siena su Egiptu vėl bus uždaryta mažiausiai iki birželio pabaigos, pridūrė jis.

Jungtinės Tautos perspėjo, kad koronaviruso protrūkis Gazos Ruože gali būti pragaištingas, nes Izraelio nuo 2007 metų blokuojamame anklave skurdo lygis aukštas, o sveikatos apsaugos sistema labai silpna.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite