Angle down Atgal

Gatvės muzikos diena grįžta į miestų aikštes, skverus ir gatves

Po metų pertraukos į miestų gatves ir skverus grįžta Gatvės muzikos diena, šiemet – penkioliktoji.

Iš gegužės trečiojo šeštadienio į liepą antrus metus iš eilės perkeliama šventė drebins 27 Lietuvos miestus. Jubiliejinės Gatvės muzikos dienos tema - „Gimė garsas“.

Pasak renginio organizatorės Viktorijos Mamontovaitės, šie metai Gatvės muzikos dienai itin svarbūs.

„Šventė jau tapo svarbia ir laukiama Lietuvos muzikos tradicija. Norime garsiai paminėti tą muzikos užgimimą ir toliau auginti jaunąsias muzikantų kartas, kuriems ši šventė neretai – pirmas žingsnis profesionalios karjeros link“, – sako V. Mamontovaitė.

Kaip ir kiekvienais metais, Gatvės muzikos diena Vilniuje startuos 12 valandą. Visus pasirodymus ir žemėlapį galima rasti GMD svetainėje arba #walk15 programėlėje, kurios kūrėja Vlada Musvydaitė džiaugiasi nauja kultūrinio ir aktyvaus laisvalaikio derinimo galimybe.

„Puoselėdami vaikščiojimo kultūrą, siekiame puoselėti ir kultūrinius atradimus, naujų vietų bei potyrių pažinimą. Dėl šios priežasties džiaugiamės, jog mobilioji programėlė „#walk15“ tapo platforma, leidžianti vartotojams patogiai ir lengvai atrasti visus Gatvės muzikos dienos pasirodymus savajame mieste, taip suteikiant galimybę ne tik pasisemti naujų įspūdžių bei puikių emocijų, bet ir turiningai pasivaikščioti“, – sako V. Musvydaitė.

Renginio dieną skambės ne tik sostinės aikštės ir gatvės, bet ir viešojo transporto stotelės.

Muzikos renginiai vyks ir Akmenės rajone, Alytuje, Biržuose, Druskininkuose, Elektrėnuose, Gargžduose, Jonavoje, Jurbarke, Kaune, Klaipėdoje, Kupiškyje, Marijampolėje, Obeliuose, Pagėgiuose, Panevėžyje, Prienuose, Radviliškyje, Rietave, Šeduvoje, Šiauliuose, Šilalėje, Šilutėje, Širvintose, Tauragėje, Telšiuose, Varniuose, Vievyje, Vilkaviškyje, Vilkijoje, Visagine.

Gatvės muzikos diena prasidėjo 2007 metais Andriaus Mamontovo iniciatyva. Šią dieną grojama viešose miestų erdvėse ne tik Lietuvoje, bet ir Norvegijoje, Belgijoje, Ukrainoje, Latvijoje, kitose šalyse.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite