Angle down Atgal

Gąsdinanti statistika: lietuviai – daugiausiai išgerianti tauta pasaulyje

Naujas Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) tyrimas atskleidžia, kad europiečiai išgeria daugiau alkoholio nei bet kurio kito pasaulio regiono gyventojai.

Rugsėjo pradžioje publikuotas tyrimas atskleidžia, kad Europos Sąjungos valstybių-narių, Norvegijos ir Šveicarijos gyventojai vidutiniškai išgeria po daugiau nei du butelius vyno per savaitę. Aukščiausi alkoholio vartojimo lygiai užfiksuoti vidurinėje Europos dalyje, žemiausi – pietinėje bei šiaurinėje Europoje.

Vokietija, Čekijos Respublika ir Lietuva yra daugiausiai alkoholio suvartojančios šalys Europos, kai Norvegija ir Italija suvartoja mažiausiai alkoholio žemyne.

Bendrai vertinant, net 30,4 proc. apklaustų europiečių bent kartą per paskutines 30 dienų teigė suvartoję bent 60 g grynojo alkoholio – tai yra maždaug penki alkoholiniai gėrimai.

PSO atskleidžia, kad toks aukštas alkoholio vartojimas yra problema Europoje, ypač Vokietijoje, Liuksemburge, Čekijos Respublikoje, Slovėnijoje ir Baltijos šalyse.

Be to, PSO tyrimas rodo, jog vyrai vidutiniškai suvartoja net keturis kartus daugiau alkoholio nei moterys.

Tuo metu populiariausias alkoholinis gėrimas Europoje yra alus, o toliau rikiuojasi vynas ir spiritiniai gėrimai.

Dėl tokio aukšto alkoholio vartojimo lygio Europoje, regione gyventys žmonės susiduria su didesne sveikatos sutrikimų rizika. 2016 metais alkoholis pražudė 291 100 europiečių – tai dešimt kartų daugiau nei avarijose žuvusių žmonių, bei sudaro maždaug 800 mirčių per dieną ir 5,5 proc. visų mirčių Europoje. Tyrimas taip pat rodo, kad viena iš keturių mirčių jaunų suaugusiųjų tarpe yra sukelta alkoholio vartojimo.

Pasak PSO atstovės Europai Zsuzsannos Jakab, „alkoholis yra vienas didžiausių jaunų žmonių žudikų“.

comment Skaitytojų komentarai (2)

Taip pat skaitykite