Angle down Atgal

Gamtos šėlsmas sostinėje: žaibus ir griaustinį keitė kruša ir stipri pūga

Trečiadienio popietę socialiniuose tinkluose ėmė plisti vilniečių užfiksuoti šėlstančios gamtos vaizdai.

Gyventojai pasakoja, kad danguje skaisčiai švietė saulė, kai staiga apsiniaukė ir ėmė su perkūnija žaibuoti. Po to prasidėjo kruša, pereinanti į lietų ir galų gale miestą užklupo smarki pūga.

Po keliolikos minučių vėl pasirodė saulė.

Vilniečius nustebino toks orų „kokteilis“, o ypač – viduržiemį nugriaudėjusi perkūnija.

Kitų LIetuvos miestų gyventojai taip pat dalijasi įamžintais pūgos ir krušos vaizdais, tačiau perkūnija, panašu, „aplankė“ tik Vilnių.

Kaip skelbia naujienų agentūra BNS, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikas Tadas Kantautas teigia, kad žaibai žiemą nėra dažnas reiškinys, bet nutinka kasmet.

„Reiškinys nedažnas, negalima lyginti su šiltuoju metų laiku. Kiekvienais metais šaltuoju sezonu būna bent viena diena su perkūnija, pavieniais žaibais“, – BNS trečiadienį sakė sinoptikas.

Staigiai aptemęs dangus ir pasipylusi kruša, anot T. Kantauto, susiję su besikeičiančiomis oro masėmis – šiltąją keičia šaltoji.

Artimiausią parą sinoptikai prognozuoja, kad nakties ir ryto valandomis numatomi pragiedruliai, šiaurės vakarų vėjas rims. Kai kur kelius gali padengti plikledis. Temperatūra svyruos tarp –2–0 laipsnių šalčio, pajūryje bus apie 3 laipsnius šilumos.

Ryte ir pirmoje dienos pusėje, vietomis šiauriniuose, šiaurės rytiniuose šalies rajonuose gali nesmarkiai pasnigti.

Dieną gali kiek sustiprėti vakarų, pietvakarių krypties vėjas, bus debesuota su pragiedruliais.

Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje oras sušils iki 3, Kaune iki 4 laipsnių. Klaipėdoje numatoma 5 laipsnių šiluma, vakare pradės lyti, įsiautės vėjas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite