Angle down Atgal

"Gamta, vaikai ir vabalai..."

Džiugiamės, kad Šiaulių lopšelio-darželio „Žirniukas“ tėvai, atsižvelgdami į pedagogų rekomenduojamas veiklas bei pateiktus planus elektroniniame žurnale „Mūsų darželis“, noriai leido laiką gamtoje ir realizavo kūrybines idėjas pateikta tema - „Kas ropoja, šliaužia, skrenda?“.

Mažųjų žemės gyventojų pasaulis vaikams artimas ir pažįstamas. Visi ropojantys, šliaužiantys, skraidantys padarėliai taip arti mūsų, kad gali juos stebėti, paliesti ir pašildyti savo delnuose. Kai kam pasisekė pamatyti įspūdingo dydžio žaltį ir net nufotografuoti jį. Pavasaris suteikia galimybių ne tik stebėti, bet ir kurti. Gamtoje stebėta ir rasta medžiaga skatina kūrybiškumą, teikia peno vaizduotei. Eksperimentuojant ir pasitelkiant fantaziją, žiedlapiai, žolė, akmenukai, gėlės pavirto sraigėmis, bitėmis, drugeliais, šimtakojais ir vorais. Vabaliukų kūryba iš vaisių bei uogų, ir po to - smagios vaišės visai šeimai, nauja ir įdomi patirtis. Vaikai susipažino su artimos aplinkos augalais, juos skaičiavo, lygino, grupavo, derindami kūrė ropotojus ir pagal savo sumanymus, ir tėveliams padedant.

Tik bendradarbiaudami bei dalindamiesi galime išvysti ir pasigrožėti mažais vaikų rankų ir gamtos sintezės stebuklais. Pasidžiaukime spalvingais ir nepakartojamais „Zuikių“ ir „Boružėlių“ grupių bendruomenių kurtais vabaliukais ir vabalais.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite