Angle down Atgal

Kojų šalimas, kai šilta – rimtų ligų pranašas

Šaltos kojos – vienas iš įprastų kūno reakcijų į žemesnę temperatūrą. Kojų kraujagyslėms susitraukus sumažėja prarandama kūno šiluma. Ne vienas skundžiasi, kad kojos šąla ir neišėjus į lauką žiemą ar esant šiltoje patalpoje. Tai gali byloti ne tik apie smulkius sveikatos sutrikimus, bet ir apie rimtas ligas.

Patiriamas stresas ir nerimas

Vienas iš organizmo atsakų į stresą ar nervingumą yra adrenalino išskyrimas į kraują. Adrenalinas verčia kraujagysles susiaurėti, taip sumažina kraujo patekimą į galūnes. Patiriant stresą kojos gali atšalti, todėl pabandykite atsipalaiduoti ir nusiraminti. 

Kraujotakos sutrikimai 

Kraujotakos problemos yra dažna kojų šalimo priežastis. Tai sukelia ne tik sėslus gyvenimo būdas, bet ir tabakas. Rūkantys žmonės dažniau skundžiasi šąlančiomis kojomis, nes dėl tabako kraujas sunkiau patenka į galūnes. 

Kraujotakos problemas taip pat sukelia cholesterolis ir širdies ligos.  

Mažakraujystė 

Mažakraujystė – liga, kai organizme yra per mažai raudonųjų kraujo kūnelių. Mažakraujystę sukelti gali daugelis veiksnių: geležies, B12 vitamino ir folio rūgšties trūkumas organizme bei lėtinė inkstų liga. 

Ligos ir kojų šalimo simptomus sumažinti gali dieta ar papildų vartojimas, svarbu pasitarti su gydytoju ir laikytis jo rekomendacijų 

Cukrinis diabetas 

Žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu, gali kilti kraujotakos problemų, dėl to kojos ima ima šalti. Dėl padidėjusio cukraus kiekio kraujyje arterijos susiaurėja ir galūnių aprūpinimas krauju sumažėja.

Kai kuriems žmonėms diabetas gali sukelti diabetinę periferinę neuropatiją – periferinės nervų sistemos pažeidimus. Kojas ima dilgčioti, jos tirpsta, jaučiamas deginantis skausmas ir šaltis. Naktį simptomai paūmėja. 

Neurologiniai sutrikimai 

Įvairūs neurologiniai sutrikimai (pavyzdžiui, trauma ar nušalimas) gali būti nuolatinio galūnių šalimo priežastis. 

Neurologinius sutrikimus taip pat sukelia kepenų ir inkstų ligos, infekcija, genetiniai veiksniai. Kojos ne tik šąla, bet ir sukelia diskomfortą nutirpdamos. 

Hipotireozė 

Šią ligą sukelia nepakankamas skydliaukės hormono kiekis, neigiamai veikiantis organizmo medžiagų apykaitą. Pastaroji veikia kraujotaką, širdies plakimą ir kūno temperatūrą. 

Žmonės, turintys hipotirozę, yra jautresni šalčiui ir jaučia nuovargį, susiduria su atminties problemomis, turi antsvorio. 

Pagal Medicalnewstoday.com.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite