Angle down Atgal

Galina Charbedija kviečia

Koks stebuklingas savo originalumu Visagino miestas! Patys unikaliausi jame – žmonės. Jame gyvenančios trys kartos gali papasakoti, kaip gimė miestas, puikiai pažįsta vienas kitą, žino nuodėmes ir privalumus. Dabar, kuomet pagyvenusieji tampa bene didžiąja šalies gyventojų dalimi, labai svarbus ir senjorų požiūris į kūrybiškumą, jo vystymą ir raišką. Sugebėjimas nelikti nuošalyje – didžiausias kiekvieno privalumas ir indėlis kuriant socialiai atsakingą ekonomiką, pažangą šalyje. Minėdami Tarptautinę pagyvenusiųjų dieną, prisimename ir savo žmones, nes esame kūrybingos bendruomenės dalis.

Ypatingu kūrybingumu jau daugiau nei 10 metų išsiskiria Galina Charbedija. Ji kuria – perdirba niekam nereikalingas lėles, kostiumus, siuvinėja karoliukais paveikslus. Įkūrė ekspozicijos kambarį, kuriame eksponuoja savo darbus, jais stebina apsilankiusius. Vieniems jos darbai patinka, kiti tai vadina kiču, bet abejingų nepalieka. Jeigu dėl kūrybos objekto ginčijamasi, tai jau pirmas žingsnelis meno link.

Iš kur joje tai? Ilgus metus ji dirbo medicinos seserimi. Žmonių skausmas, tykantys pavojai, sustabarėjusi kasdienybė vertė ieškoti buvimo prasmės. Kita vertus, darbinė veikla įgalino pažinti žmogaus fiziologiją. Sužinoję apie p. Galinos polėkį kurti, suskato ir aplinkiniai. Prasidėjo lėlių „gydymas“: draugai iš Neįgaliųjų draugijos, kaimynai glėbiais nešė „atidirbusias“, rūsiuose ir kituose pakampiuose besivoliojančias lėlių galvas, rankas, kojas... Iš jų gimė pirmieji kūriniai, atspindėję tautų, stačiusių Visaginą, kultūrinę tradiciją, profesijas. Veikla nuolat kito, plėtėsi, tobulėjo. Kūrybingoji senjora juokiasi, kad nuo ligoninės užduočių netoli tenuėjo... lėlių chirurgijos skyrius veikia... Kūrėjai lėlės – kaip žmonės. Kiekviena turi savo charakterį, gyvenimo istoriją. Kurdama ji stengiasi sugalvoti jų istorijas, įvaizdžius, taiko prie sumanymų jų rūbus...

Visaginiečiams labai pasisekė – nuo š. m. rugsėjo 12 d. jie Visagino viešosios bibliotekos komunikacijų salėje (Taikos g. 52)darbo laiku gali susipažinti su garbiosios Galinos Charbedijos kūrybos produktais VVB organizuojamoje jos personalinėje parodoje „Kūryboje atgyju“. Tų pat metų 27 d. (Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos išvakarėse) Visagino VB komunikacijos salės patalpose 15 val.įvyks susitikimas su autore, jos bendražygiais, koncertuos V. Danilevičienės ugdytiniai – šokėjai, skambės senjorystę aukštinantys tekstai, koncertuos VKC ir Pensininkų choras „Melodija“, vadovaujamas S. Basistajos, aktyviausios senjoros iš N. Glazovos choro „Bespokoinyje serdca“ persirengs G. Charbedijos siūtais kostiumais, pateiks kūrybinę programą. Aplinkinėse salėse susipažinsite su spaudoje publikuojamais socialinės politikos dalykais, įvairius kitus laisvalaikio praleidimo būdus pristatančia literatūra bibliotekos darbuotojų organizuotose parodose.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite