Angle down Atgal

G. Paluckas: J. Narkevičius – kaip koks nelaimių magnetas

Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas sako, kad ažiotažą sukėlusioje susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus renovuoto namo Trakuose istorijoje teks palaukti teisėsaugos išvadų. Pasak jo, sunku vertinti situaciją, kai įvairiose žiniasklaidos priemonėse pateikiama skirtinga informacija.

„Žiniasklaidoje yra labai prieštaringa informacija. Vieni sako, kad vyksta kažkoks STT tyrimas, kiti sako, kad tai – žurnalistinis tyrimas. Jeigu mūsų partijos narys pakliūtų į tokią situaciją, aš jam rekomenduočiau, duodant interviu ar šnekant su žurnalistais, mažiau sąmokslo teorijų ieškoti, o daugiau atsakymų pateikti į užduotus klausimus. Taip, teisėsauga turi padaryti savo darbą, nes man keista skaityti, kai viena žiniasklaidos priemonė padaro žurnalistinį tyrimą, o kita žiniasklaidos priemonė padaro kontražurnalistinį tyrimą ir sako, kad šis sąmokslas veda iki Prezidentūros. Tai čia tiesos reikia ieškoti per vidurį arba sulaukti teisėsaugos institucijų išvadų. Kaltinimai korupcija yra mesti labai rimti. Čia neužtenka moralinio ar politinio pasamprotavimo, čia teks sulaukti ką pasakys teisėsauga. Tokie kaltinimi, jeigu jie nepagrįsti, menkina reputaciją ir yra labai sunkūs, jie gali kvepėti šmeižtu. Į vieną ar kitą pusę galima bus lenkti, kuomet pasakys kažką teisėsauga“, – penktadienį „Žinių radijui“ teigė G. Paluckas.

Kita vertus, pasak G. Palucko, šioje situacijoje J. Narkevičiaus retorika su žiniasklaida, parlamentarais turėjo būti kitokia.

„Dabar mes galime tik kritikuoti valdančiuosius ir J. Narkevičių dėl labai atsainios, priešiškos reakcijos į tai, kas buvo išsiaiškinta žurnalistinio tyrimo metu. Vertinimas, kad tai yra pasakos, nesąmonė... Bet aš suprantu ir jų susierzinimą, nes tai yra ne pirma istorija ir Jaroslavas kaip koks nelaimių magnetas – na nesiseka jam žiauriai. Vis pakliūva ir vis kažkas puola“, – teigė LSDP lyderis.

ELTA primena, kad LRT tyrimų skyrius teigia išsiaiškinęs, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos deleguotas susisiekimo ministras J. Narkevičius, prieš dešimtmetį ėjęs aukštas pareigas Vilniaus savivaldybėje, už sėkmę renovacijos konkursuose iš bendrovės „Sodžiaus būsto“ esą galėjo reikalauti 10 procentų nuo laimėtų sumų. LRT tyrimų skyriaus duomenimis, už tuos pinigus esą buvo rekonstruotas J. Narkevičiaus namas Trakuose. Pats ministras kaltinimus neigia.

Kaip skelbė portalas „Delfi“, Aleksandras Ribnikovas dėl tariamos ministro J. Narkevičiaus korupcijos viešinimo konsultavosi su prezidento Gitano Nausėdos patarėju Dariu Kuliešiumi. Prezidentas ketvirtadienį, tai patvirtino. Kaip teigia G. Nausėda, patarėjas patarė A. Ribnikovui kreiptis į teisėsaugą.

„Delfi“ žiniomis, A. Ribnikovas sovietų okupacijos metais Lietuvoje yra baigęs tuometę Vilniaus aukštąją priešlėktuvinės gynybos vadų radioelektronikos mokyklą prie TSRS Vidaus reikalų ministerijos. Ją baigęs aukso medaliu, daugiau nei dešimt metų dirbo kariuomenės dalinio vadu slaptame tuometės SSRS kariniame objekte Tolimuosiuose Rytuose, Amūro srityje, netoli nuo SSRS–Kinijos sienos.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite