Angle down Atgal

G. Nausėda: per anksti sušvelninus karantiną iškiltų grėsmė sulaukti antrosios koronaviruso bangos

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad karantino švelninimo klausimą artimiausioje ateityje reikės spręsti, tačiau akcentuoja, kad per anksti sušvelninus draudimus iškiltų grėsmė sulaukti antrosios koronaviruso bangos. Visgi šalies vadovas džiaugiasi, kad nuo ištirtųjų skaičių skaičiuojami užsikrėtimo atvejai rodo pozityvią tendenciją, jog laiku buvo priimti tinkami sprendimai.

„Manau, kad šitą klausimą turėsime spręsti vienaip ar kitaip ir artimiausioje ateityje, tačiau šioje vietoje būčiau labai atsargus. Tikrai nesinorėtų padaryti klaidų tokioje lemtingoje stadijoje, kuomet, viena vertus, mes jau kaip ir tikimės perlaužti stuburą koronavirusui, bet, kita vertus, jeigu padarysime tai per anksti, susilauksime antrosios bangos ir jos mums mažiausiai reikėtų“, – po apsilankymo COVID-19 karštosios linijos skambučių centre Kaune žurnalistams kalbėjo G. Nausėda.

Šalies vadovas pripažįsta, kad šalies ekonominiai klausimai yra labai svarbūs, tačiau akcentuoja, jog dėl ekonomikos negalima rizikuoti visuomenės sveikatos sąskaita.

„Suprantu tuos ekonominius samprotavimus, jie yra svarbūs. Ekonomikos nuosmukis, darbo vietos, pajamos yra labai svarbu, bet tai neturi būti daroma mūsų visuomenės sveikatos sąskaita“, – teigė prezidentas.

„Todėl, jeigu ir eisime šiuo keliu, tai tikrai turėtų būti daroma labai atsargiai, labai selektyviai, labai laipsniškai, kad jokiu būdu nepažeistume tos trapios pusiausvyros, kurią, aš tikiu, mes netrukus pasieksime“, – pridūrė jis.

G. Nausėda teigia pastebintis ir tam tikrų padėties stabilizacijos požymių. Pasak prezidento, nepaisant to, kad naujų koronaviruso atvejų skaičius šalyje didėja, ištirtų asmenų imtis taip pat labai išsiplėtusi.

„Matau tam tikrų požymių stabilizacijos, nors galbūt mes ir matome, kad naujų patvirtintų atvejų skaičius kaip ir didėja, bet mes ir tiriame gerokai daugiau, įtraukiame vis daugiau žmonių į tą imtį, kurie yra ištirti, nepalyginsi su tuo, kas buvo pirmosiomis savaitėmis“, – kalbėjo šalies vadovas.

„Tai galbūt natūralus yra tas padidėjimas, bet nuo tirtųjų skaičių skaičiuojami užsikrėtimo atvejai, tai tikrai rodo tam tikrą pozityvią tendenciją. Vadinasi, sprendimus priėmėme dar laiku ir situaciją valdome“, – patikino jis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite