Angle down Atgal

G. Nausėda nemano, kad S. Skvernelio idėja perimti Lukiškių aikštės tvarkymą valstybei yra tinkamiausia

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad premjero pasiūlymas Lukiškių aikštės tvarkymą perimti valstybiniu lygiu nėra pats tinkamiausias. Šalies vadovas akcentuoja, kad, jo nuomone, ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius nebenori Lukiškių aikštės klausimo labai eskaluoti. Prezidentas įsitikinęs, kad geriausia šioje situacijoje ieškoti sutarimo visoms suinteresuotoms pusėms susėdus prie derybų stalo.

„Aš nežinau, ar tie žodžiai „perimti“, „užvaldyti“ yra patys tinkamiausi. Aš manau, kad ir mero reakcija rodo, kad turbūt nebėra noro dar labai kažkaip eskaluoti klausimą. Manau, kad geriausiai, kaip ir dėl nacionalinio stadiono statybos, ieškoti sprendimo visiems susėdus už stalo, o ne kažkaip mėginti čia špilkuoti vienas kitą“, – po apsilankymo Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje žurnalistams pirmadienį teigė G. Nausėda.

Prezidentas viliasi, kad sprendimai dėl Lukiškių aikštės bus rasti ir padės nuraminti aistras, kurios, pasak jo, kilo ne visiškai aišku dėl ko.

„Turbūt Lietuva tikrai yra tikrai jau pakankamai laiminga šalis, jeigu gali leisti sau kontraversijas dėl smėlio ir paplūdimio Lukiškių aikštėje. Bet, aišku, kalbu šiek tiek su šypsena, įvairių problemų turime daugybę. Štai Europos vadovų taryboje šį savaitgalįlabai svarbūs klausimai bus sprendžiami. Taip, kad užsiimkime tuo, kas yra Lietuvai svarbiausia“, – sakė G. Nausėda.

Šalies vadovas, paklaustas, kaip įsivaizduotų Lukiškių aikštės Vyčio projektą, teigė, kad politikai turėtų neįsijausti į menininkų vaidmenį. G. Nausėdos teigimu, būtent menininkai ir kūrėjai turėtų atsakyti į klausimą, koks Vyčio projektas Lukiškių aikštėje būtų tinkamiausias.

„Manau, kad mes pirmiausiai neįsijauskime pernelyg į menininkų vaidmenį. Politikai turi dirbti savo darbą, Seimas turi dirbti savo darbą, savivaldybė taip pat turi užsiimti savo atsakomybe, na, o menininkai, kūrėjai arba projekto tobulintojai turėtų atsakyti į klausimus, kokio projekto ten labiausiai reikėtų. Taip, Seimas ir prezidentas pasirašė šį įstatymą, išreiškė tam tikrą politinę valiaą kad būtų priimti tam tikri sprendimai dėl Lukiškių aikštės, nes šiuo metu mes tiesiog ėjome ne į gylį, o į plotį , ten atsirasdavo vis naujų dalykų toje aikštėje, kol galiausiai buvo jau sudėtinga įsivaizduoti, kas apskritai toje aikštėje turėtų būti“, – sakė G. Nausėda.

„Būtų daugiau negu keista, jeigu dabar pradėtume kurti ir projektus Lukiškių aikštei. Tai, žinoma, galima laisvalaikiu tuo užsiimti, bet aš turbūt konkurse nedalyvausiu“, – juokaudamas pridūrė jis.

ELTA primena, kad prezidentas G. Nausėda penktadienį pasirašė Seimo priimtą Lukiškių aikštės Vilniuje memorialinio statuso įstatymą. Pasak šalies vadovo, pasirašyti įstatymą padiktavo siekis nesileisti į politines intrigas.

S. Skvernelis penktadienį teigė, kad Vyriausybė Lukiškių aikštės tvarkymą turėtų perimti savo žinion. Vyriausybės vadovas taip pat išreiškė viltį, kad sutarimą tarp skirtingų pusių dėl Lukiškių aikštės galėtų padėti surasti prezidentas G. Nausėda.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite