Angle down Atgal

G. Nausėda dalyvaus konferencijoje dėl Rytų partnerystės

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį popiet dalyvaus Europos Sąjungos video konferencijoje, kurioje bus aptarta Rytų partnerystės programa.

„Prezidentas konferencijos metu pasisakys ir diskutuos apie Rytų partnerystės politikos ateitį, kryptis, valstybių reformas ir pasirengimą gilinti bendradarbiavimą su ES“, – BNS sakė prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

2009 metais sukurta Rytų partnerystės programa siekiama užmegzti glaudesnius santykius su šešiomis posovietinėmis šalimis – Ukraina, Moldova, Sakartvelu, Baltarusija, Armėnija ir Azerbaidžanu, tačiau pažanga iki šiol buvo ribota.

Tikimasi, kad gyvas Rytų partnerystės viršūnių susitikimas įvyks kitų metų pradžioje, jei pavyks suvaldyti naujojo koronaviruso pandemiją.

G. Nausėda ketvirtadienį taip pat numato telefonu kalbėtis su Ispanijos ministru pirmininku Pedro Sánchezu (Pendru Sančesu).

Su juo numatoma aptarti būsimą ES biudžetą ir ekonomikos gaivinimo fondą, artėjant penktadienio viršūnių susitikimui.

Pasak A. Bubnelio, prezidentas su Ispanijos premjeru taip pat apsikeis mintimis apie Europos grupės pirmininko rinkimus.

Ispanijos vyriausybė naująja Eurogrupės pirmininke siūlo ekonomikos ministrę Nadia Calvino (Nadia Kalvinjo). Eurą turinčios šalys finansų ministrų susitikimų pirmininką rinks, nes dabartinis Eurogrupės pirmininkas Mario Centeno (Mariju Sentenu) neseniai atsistatydino iš Portugalijos finansų ministro pareigų.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite