Angle down Atgal

G. Nausėda: Baltarusija suinteresuota Astravo AE saugumu

Prezidentas Gitanas Nausėda teigė esąs įsitikinęs, kad Baltarusija suinteresuota Astravo atominės elektrinės saugumu, o į viešoje erdvėje pasigirstančius nugąstavimus, jog baltarusiai nori susprogdinti ir save, ir kaimynus, šalies vadovas žvelgia ironiškai.

„Šiuo atveju manau, kad pati Baltarusija suinteresuota šios atominės elektrinės saugumu. Proceso metu matyti, kad jai sunkiai sekasi – dėl įvairių priežasčių, kartais nė nesusijusių su pačia Baltarusija. Nes rangovas skubina statyti ir atvirai spaudžia Baltarusijos priežiūros instituciją daryti įvairias nuolaidas kokybės ir saugumo sąskaita“, – su DELFI mintimis dalinosi G. Nausėda.

Į viešoje erdvėje pasirodžiusias diskusijas, esą Baltarusija Astravo AE stato tam, kad susprogdintų tiek save, tiek savo kaimynus, prezidentas rimtai nežiūri.

„Tai prilygtų teiginiui – „taip susprogdinsiu savo namą, kad jums maža nepasirodys“. Jei gąsdintumėte kaimynus susprogdinsiąs savo butą, jiems tai atrodytų, švelniai tariant, keistai“, – svarstė šalies vadovas.

ELTA primena, kad Baltarusija 2400 MW galios atominę elektrinę stato netoli Astravo miesto, nuo Vilniaus nutolusio vos per 50 km. Pirmąjį jėgainės reaktorių tikimasi paleisti jau šiemet, antrąjį – kitais metais.

2017-ųjų birželį Seimas pripažino, kad Baltarusijoje, Astrave, statoma atominė elektrinė yra nesaugi ir kelianti grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui, aplinkai ir visuomenės sveikatai.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite