Angle down Atgal

G. Nausėda: A. Navalno sugrįžimas parodys žmogaus teisių padėtį Rusijoje

Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno sugrįžimas į Maskvą yra drąsus žingsnis, kuris parodys žmogaus teisių padėtį Rusijoje, pareiškė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

„Tai drąsus žingsnis, kurio nekantriai laukia Rusijos visuomenė. Tikintis demokratija, žmogaus teisėmis ir laisve negali būti išgąsdintas. A. Navalno sugrįžimas bus lakmuso testu žmogaus teisių padėčiai Rusijoje“, – parašė G. Nausėda socialiniame tinkle „Twitter“. 

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis BNS anksčiau sakė, kad Europos Sąjunga  (ES) turėtų nedelsdama reaguoti į Rusijos valdžios veiksmus, jei pastaroji nuspręstų sulaikyti sekmadienį į Maskvą  grįžtantį Kremliaus kritiką. Anot G. Landsbergio, jei A. Navalnas bus suimtas, Lietuva galėtų pasiūlyti taikyti naujas sankcijas tiems, kurie prie to prisideda.

44 metų Rusijos opozicijos lyderis sekmadienį vakare sugrįžta į Maskvą iš Vokietijos, kur buvo kelis mėnesius gydomas po mėginimo jį nunuodyti. A. Navalno teigimu, šis mėginimas buvo surengtas Rusijos prezidento Vladimiro Putino nurodymu. Politikas blogai pasijuto rugpjūtį skrydžio iš Sibiro į Maskvą metu, o vėliau buvo nuskraidintas medicininiu lėktuvu į Berlyną.

Vakarų ekspertai nustatė, kad jis buvo apnuodytas Sovietų Sąjungoje sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

Kremlius neigia kaip nors prisidėjęs prie šio išpuolio, o rusų tyrėjai tvirtina, kad nėra jokio pagrindo inicijuoti tyrimą.

Rusijos kalėjimų tarnyba (FSIN) dabar sako, kad atvykusiam į Maskvą A. Navalnui gali grėsti kalėjimas už tai, kad jis pažeidė 2014 metais sukčiavimo byloje jam paskirtos lygtinės bausmės sąlygas. Prokurorai taip pat gali iškelti su korupcija kovojančiam aktyvistui baudžiamąją bylą dėl įtarimų, kad jis neteisėtai pasisavino beveik 4 mln. dolerių, paaukotų jo organizacijoms.

Jau maždaug dešimtmetį Rusijos protesto judėjimo veidu laikomas A. Navalnas išgarsėjo kaip kovos su korupcija tinklaraštininkas ir antivyriausybinių mitingų organizatorius.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite