Angle down Atgal

Fotomenininko Vilmanto Dambrausko akistata su COVID-19: laukimas, malda ir viltis, kad gal nemirsi

Koronavirusas nesirenka – nei vienas nesame apsaugotas nuo šios klastingos infekcijos. Tuo teko įsitikinti ir šauliečiui fotomenininkui  Vilmantui Dambrauskui. Virusas jam smogė visu pajėgumu – netgi grįžęs iš ligoninės vyras vis dar jaučiasi blogai ir prisipažįsta neturintis jėgų net kalbėti. 

Žinia apie teigiamą COVID-19 testą savo socialiniuose tinkluose V. Dambrauskas pasidalijo dar lapkričio 17 dieną. Tuomet vyras jau gulėjo Šiaulių ligoninėje. 

Antradienį V. Dambrauskas pranešė, kad iš ligoninės yra paleistas ir gydymą tęs namuose. Asmeninėje Facebook paskyroje menininkas pasidalijo įrašu apie tai, ką teko patirti ligoninėje. Išgyvenimai sukrečia – laukimas koridoriuje, palatų trūkumas ir mirties alsavimas greta. 

„Jau namie. Išrašė visą palatą. Aprengė specialiais drabužiais, įsodino į greitosios pagalbos automobilius ir palinkėjo niekada nebegrįžti. Reiškia, keturi sergantieji iš koridorių persikels į palatą. Reiškia gaus gydymą ir rūpestį. Pirmasis ir svarbiausias – kad atsirastų vieta palatoje. Kitu atveju tu sėdi, jei pasisekė - guli lovoje. Priimamajame. Valandomis. Po penkių valandų gulėjimo man atsirado vieta palatoje. Tada jau menkai ką besuvokiau. Tą naktį mirė palatos kaimynas. Kai kartas nuo karto prabusdavau, matydavau stovinčią prie mirštančiojo lovos vieną iš mūsų slaugių. Sudėjusi rankas ant krūtinės tarsi maldai. Ryte lovos nebebuvo. Trumpam. Pakeista patalynė ir naujas ligonis. Sekančią parą mirė dar du, bet jau ne iš mūsų palatos“,  – šiurpinančia ligoninės realybe dalijosi V. Dambrauskas.

Meninkas negailėjo gerų žodžių Šiaulių ligoninės personalui ir perdavė aiškią žinutę visiems COVID-19 skeptikams – tik bukas ir tamsus žmogus gali netikėti viruso egzistavimu. 

„Sesutės, slaugės, gydytojai. Lašelinės, kardiogramos, pastovūs įvairių duomenų matavimai. Profesionalumas ir kompetencija. Neįtikėtinas dėmesys ir suvokimas... kad gal nebemirsi. Nes dar turi dėl ko. Esi laukiamas... Atskirai apie tuos, kuriems „nėra jokio Covido-19“, „čia tik gripas“. Tokio urvinio bukumo ir tamsumo nebepakeisi. Kol nesusirgs patys. Viskam savo laikas“, – savo Facebook paskyroje rašė menininkas.  

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite