Angle down Atgal

FNNT ir STT žada padėti nacionalinei laboratorijai

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) nedalyvaus Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) pirkimų procese, tačiau sako, kad gali suteikti pagalbą.

Apie tai BNS šią savaitę informavo tarnybų atstovės spaudai.

FNTT teigia, kad tarnybai paprašius informacijos apie tiekėjus, su kuriais ketinama derėtis, ji galėtų suteikti tokią informaciją.

STT teigia palaikanti laboratorijos siekį didinti pirkimų skaidrumą ir pastangas imtis prevencinių priemonių jų kokybei užtikrinti.

Be kita ko, STT teigia susisiekusi su laboratorija ir pasiūliusi analitinę pagalbą potencialių tiekėjų galimoms rizikoms nustatyti.

NVSPL vadovas Danas Bakša abi teisėsaugos institucijas pakvietė dalyvauti pirmadienį vyksiančiame vokų atplėšime ir kitose tolimesnėse pirkimo procedūrose. Jis teigė, kad iki nustatyto termino penktadienį norą sudalyvauti mėgintuvėlių, virusologinių terpių, tamponėlių ir PGR reagentų pirkime pareiškė 23 tiekėjai.

Laboratorijos vadovas anksčiau šią savaitę yra sakęs, kad „nusimato kelių savaičių, o galimai ir mėnesio laikotarpis, kai baigsis seniau nupirktos gyventojų tyrimui būtinos priemonės, o naujos dar nebus atvykusios“.

Todėl, pasak jo, bus rengiami pirkimai neskelbiamų derybų būdu, jį tobulinant – užtikrinant viešumą bei skaidrumą, sudarant galimybę dalyvauti pirkimuose visiems norintiems tiekėjams ir nustatant geriausios kainos laimėtoją vienu metu atplėšus vokus. Viešųjų pirkimų tarnyba nurodė, kad įstatymas nenumato „patobulinto“ neskelbiamų derybų pirkimo būdo, taip pat žadėjo laboratorijai suteikti metodinę pagalbą rengiant pirkimus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite