Angle down Atgal

Filmo apžvalga: „Vivarium“ (2019)

Turbūt keisčiausias mano šiais metais matytas filmas „Vivarium“ dėmesį patraukė dėl mėgstamo žanrų derinio – siaubo ir mokslinės fantastikos – bei aukščiausio lygio aktorių Imogen Poots bei Jesse Eisenbergo. Toliau sekė visiškas mindfuck, nepabijokime šito žodžio.

Tikriausiai visi žinome vivariumus – stiklines aplinkas, kai dirbtinėje biosistemoje auga tam tikri augalai ar gyvena vienos rūšies gyvūnai. Į tokį panašų būvį patenka du pagrindiniai filmo veikėjai Tomas ir Džema, jauna porelė, nusprendusi žengti rimtą žingsnį – nusipirkti pirmą namą. Po ilgų ir bevaisių paieškų juos sudomina žinia apie netoliese statomų naujų namų rajoną. Brokeris – be galo keistas, visiškai nenatūraliai besielgiantis ir į visas puses siunčiantis signalus, kad kažkas su juo netaip – parodo jiems kelią į daugybės vienodų namelių kvartalą, kuriame negyvena niekas. Ir pradingsta, kol šie apžiūrinėja kiemelį.

Tuomet ir paaiškėja, kad kelio iš paslaptingojo vienodų namų labirinto nėra. Dar daugiau – šis pasaulis toks tuščias, kad jame negyvena nei paukščiai, nei kokia kita gyvūnija (išskyrus tam tikrą būtybę, kurią vėliau sutinkame filme). Be to, jame viskas pagaminta iš keistos į plastiką panašios sintetinės medžiagos, maistas neturi skonio, o kažkas kiekvieną dieną slapta papildo jų atsargas. Filmo tematika man kiek priminė „Stepfordo žmonas“, lygiai taip pat dekonstruojant amerikietiškąją svajonę – turėti gerą darbą, susituokti, susilaukti vaikų ir amžinai gyventi dailiame priemiesčio name su balta tvorele.

Abu pagrindiniai aktoriai ne veltui šiandien yra savo karjeros aukštumose. Ypač Imogen Poots gerai įsikūnija į išsigandusios, bet gerumo ir vilties tokioje nedėkingoje situacijoje neprarandančios jaunos moters vaidmenį. Ir Jesse Eisenbergas nustebino gerąja prasme, šįsyk pasirinkęs tokį neįprastą sau vaidmenį.

Toliau apie siužetą nepasakosiu, nes visada siūlau apie tokius keistus filmus per daug neskaityti, o geriau nerti tiesiai į juos ir patirti patiems. Užteks pasakyti, kad tai filmas ne visiems, vietomis jis labai baisus, bet jeigu ir jums patinka pusiau fantastikos, pusiau mindfuck žanras, kai sunkiai po filmo supranti, ką matei, bet negali liautis apie jį galvojęs, tuomet nepraleiskite šio mažo brangakmenio. Bent pamąstyti apie ką tikrai turėsite.

IMDB: https://www.imdb.com/title/tt8368406/

Daugiau lietuviškų kino recenzijų rasite čia: „Kas gero ekranuose?“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite