Angle down Atgal

Filmo apžvalga: „Venomas 2“ (2021)

20180-aisiais kino studija „Sony“ pristatė Žmogaus-voro gerbėjų vieną didžiausių priešų Venomą. Tai parazitinis, žmogaus kūną užvaldantis simbiotas iš kosmoso. Suradęs tinkamą nešiotoją Edį Broką (Tomas Hardis), simbiotas lieka Žemėje. Po 3 metų pasirodė antrasis filmas apie Venomą (Venom: Let There Be Carnage). Jis, kaip ir pirmasis, sulaukė dvejopų vertinimų. 

Komiksų apie Venomą ekranizacijos tęsinį galima pavadinti ir nesuderinamų bičiulių komedija bei savęs paieškos keliu (Edžiui gražia forma į veidą tėškiamas faktas, kad jo buvusi mergina susižadėjo su kitu). Naujajame filme Edis atnaujinęs žurnalisto karjerą, o jo populiarumo priežastimi tampa išskirtinis interviu su mirties bausme nuteistu recidyvistu Klintusu Kesidžiu (Vudis Harelsonas). Dėl nenumatyto incidento Klintusas tampa dar vieno simbioto Karnidžo nešiotoju. Edžiui ir Venomui tenka kovoti su šiuo nevaldomu siaubūnu.

Vertinti „Venomas 2“ galima dvejopai. Tie, kurie yra skaitę komiksus simbiotus, rizikuoja nusivilti. Juodasis antigonistas Venomas filme perteikiamas švelnesnis ir priimtinesnis didesnei auditorijai – jis ilgu liežuviu nelaižo aukų ir nenuplėšia jų galvų. Vietoj to Venomas minta vištomis ir šokoladu. Visgi, filmas nėra beviltiškas, nes kino salės niekas nepaliko anksčiau nei baigėsi filmas. Bent jau mano seanse.

Kita filmo vertinimo pusė – adaptacija. Teko girdėti, kad kai kuriems Venomas pasirodė baisus, todėl filmo nežiūrės. Per daug nelyginant komiksų su ekranizacija ir prisiminus, kad „Sony“ pasiskolino pagrindinę istorijos mintį, filmas nėra beviltiškas. Jame yra juokingų frazių, šmaikščių dialogų ir krizenti verčiančių Venomo veido išraiškų. Humoras yra lengvas ir suprantamas visiems, todėl nusprendus žiūrėti „Venomas 2“ nereikės sukti galvos bandant suprasti, ką viena ar kita fraze norėta pasakyti. 

Pagrindinius vaidmenis be Hardžio ir Harelsono atlieka Michelle Williams, Naomie Harris, Peggy Lu, Stephen Graham ir Reid Scott. Sužavi Harelsono ir Harris (vaidina Klintuso mylimąją Francis) pasirodymas, dėl kurio aktoriai nepabijo virsti į bepročius. Harelsonas geba subtiliai, neperlenkdamas lazdos suvaidinti maniaką, trokštantį būti kartu su mylimąją. Veikėjo istorija vizualiai perteikta itin gražiai. Harris jau esame matę gana panašiame vaidmenyje viename iš „Karibų piratai“ filmų: Francis veikėja sužavi paslaptinga nepriklausomybe. Hardį vėlgi galime vertinti dvejopai. Kas tikėjosi daugiau kraujo ir smurto, tas nusivils, nes Hardžio įkūnijamas veikėjas sprendžia kasdienes problemas ir šmaikštauja, visiška priešingybė komiksų šiurkštuoliui. Tie, kurie atskiria filmą ir komiksus, manau, itin nekritikuos – Hardis savosios charizmos nepraradęs ir nekuria dirbtinai juokingų scenų.

Nepabėkite vos tik prasidės filmo titrai. Scena po titrų verta dėmesio. Nors į filmo seansą teko eiti jau žinant, ko tikėtis, visgi teko aiktelėti. Kantriausius scena po titrų privers šoktelėti iš savo vietų arba bent jau paploti. Pamatysite tai, kas pasufleruos apie būsimą, o gal net būsimus su Venomu susijusius filmus.

Dvipusė „Venomas 2“ juosta atskleidžia švelnesnę ir mielesnę simbioto pusę. Kai kurios dvejų padarų, žmogaus ir simbioto, ryšį parodančios scenos morališkai paveikia kur kas labiau nei besipešantys juodas ir raudonas simbiotai. Nepagalvokite, kad Venomas tapo pūkuotu. Scena po titrų primena, koks šlykštus gali būti šis veikėjas.

Apžvalgos autorė Agnė

Kas gero ekranuose?

IMDB

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite