Angle down Atgal

Filmo apžvalga: „Vagių irštva“ (2018)

Po nemažai pastaruoju metu peržiūrėtų nuviliančių naujų ir neseniai išleistų veiksmo filmų, apie kuriuos rašyti atsiliepimo nekiltų ranka, pagaliau teko peržiūrėti kažką, palikusio įspūdį ir rekomenduotino šio žanro mėgėjams.

2018 metais JAV režisieriaus Christian’o Gudegast’o išleistas veiksmo trileris „Vagių irštva“ (angl. pavadinimas “Den of Thieves”) pasakoja apie Los Andžele siautėjančią nesugaunamų banko plėšikų gaują, žaibiškai ir profesionaliai vieną po kito „šluojančia“ valstybinės reikšmės pinigų saugojimo įstaigas. Gaujos vadeiva Rėjus Merimenas arba tiesiog „Merimenas“ (akt. Pablo Schreiber) iki smulkmenų suplanuoja kiekvieną nusikaltimą, nepaliekantį reikšmingų įvykio pėdsakų. Tuo tarpu kitoje barikadų pusėje – Los Andželo apygardos šerifo policijos būrio vadas Nikas Flenaganas, arba tiesiog „Didysis Nikas“ (nepakeičiamas Gerard Butler), su savo būriu kaskart bandantis užbėgti už akių galimiems naujiems nusikaltimams. Pačių siužeto vingių pasakoti neverta, geriau viską išvysti patiems!

Spalvinga nusikalstamos gaujos aktorių komanda: be minėto Pablo Schreiber joje išvysite ir Curtis „50 Cent“ Jackson'ą, ir žymiojo reperio „Ice Cube“ sūnų O‘Shea Jackson‘ą, žinomą sceniniu OMG pseudonimu (nors, susimąsčiau, kuris iš jų: Ice Cube ar OMG šiuo metu klausomas labiau, repo mėgėjai?). Na ir žinoma, kaip ir kaskart, įtaigus ir negalintis nežavėti „Didžiojo Niko“ personažą įkūnijantis Gerard’as Butler’is, kurio vaidyba, sąmojai, emocinės išraiškos eilinį kartą nepalieka jokių abejonių. Net ir tose filmo vietose, kur ne viskas klostosi taip, kaip darbe (turiu omenyje šeimos aplinką).

Atskiro paminėjimo galėtų būti vertos ir atskiros filmo scenos, kaip kad į Ensono (akt. Curtis „50 Cent“ Jackson) namus atvykstančio susipažinti ir jo dukros rankos siekiančio jaunuolio pažintis su charizmatiškuoju tėtušiu (matę filmą ar peržiūrėję suprasite, apie ką aš), taip pat ir Niko (Gerard Butler) apsilankymas žmonos draugų namuose. Na, bet didesnis malonumas mėgautis šiais niuansais bus patiems, žiūrint, o ne skaitant.

Beje, Christian Gudegast žada filmo tęsinį, kas turėtų būti puikia žinia visiems, kuriems patiko pirmoji dalis. Tikslios išleidimo datos kol kas nėra, tačiau žadama, kad realus apytikslus laikotarpis išlieka 2021-ųjų vasara. Išlikite pozityvūs ir gero visiems filmo!

Apžvalgos autorius Agnius Atstopas

Daugiau lietuviškų kinor ecenzijų rasite čia: „Kas gero ekranuose?“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite