Angle down Atgal

Filmo apžvalga: „The Trial of the Chicago 7“ (2020)

JAV, 1968-ieji. Keleri metai po Džono Ficdžeraldo Kenedžio, Malkolmo X, mėnesiai – nuo Martino Liuterio Kingo nužudymo. Įsibėgėjęs Vietnamo karas, amerikiečių karių žūtys, stiprėjantys taikos siekiai ir hipių kultūra, idėjos.

...Į taikų mitingą Čikagoje, siekiant pademontruoti antikarines nuotaikas, atkreipti dėmesį į žūstančius jaunuolius, demokratų partijos suvažiavimo išvakarėse renkasi tūkstančiai žmonių. Skirtingų visuomenės grupių – nuo studentijos iki laisvamaniškųjų hipių. Skirtingais tikslais. Planuota, kad į Čikagą iš įvairių šalies kampelių atvažiuos iki pusės milijono. Tačiau išprovokuotas policijos taikus protestas virsta riaušėmis ir viso pasaulio dėmesio sulaukusiu septynių organizatorių teismo procesu. Kurio baigtis buvo suplanuota iš anksto.

Žmogus vs valstybė. Individas vs sistema. Apie tai, kaip geros intencijos ir poelgiai paverčiami nusikaltimu. Idėją, virstančią nevaldomu chaosu. Agentus, įfiltruotus į minią. Septynetą, pabandžiusį stabdyti Vietnamo karą. Kraują, kurį protestuotojai pasiryžę paaaukoti. Bendrystę ir skirtingus kelius į tikslą. Sistemą, tapusią priešu savo gyventojams, galinčią teisti žmogų, neturintį advokato. Kada esi teisiamas „ne už tai, ką padarei, o už tai, kas esi". Ne poelgius – mintis. „Teisingumą", sukrečiantį net valstybinius kaltintojus. Faktus, suvienijančius teisiamuosius ir žiūrovus, prokurorus ir advokatus. 4752 žuvusius Vietname karius (toks skaičius buvo teismo proceso metu). Sistemą, galiausiai palūžusią prieš žmogaus stiprybę, drąsą, tikėjimą savo tiesa ir tikslu.

Tikrais įvykiais paremta istorija. Visgi nėra baigtinė, jei brėšime paraleles su nūdiena. Galime džiaugtis, kad gyvename kitokiu laiku, o pasaulis pasikeitė. Bet ar tikrai?

Scenarijaus autorius ir režisierius – kokybės ženklu tapęs Aaronas Sorkinas. Tiesa, tai jo režisūrinis debiutas. Puikūs dialogai, aktorių komanda. Mano mėgstamas preciziškasis Eddie Redmayne'as. Jeremy Strongas, Markas Reelance'as, Frankas Langella, Michaelas Keatonas, Josephas Gordonas-Levittas. Nuostabiai suvaidino pagaliau Borato kaukę nusiplėšęs Sacha Baronas Cohenas. Filmą puikiai sutiko kritikai ir kino mylėtojai. Dažnai minimas įvairių apdovanojimų nominantų sąrašuose. Na, lauksime, ką pasakys dėdulė „Oskaras".

P. S. Taip, filme yra chaoso. Atrodytų, kurtas žiūrovui, kuris viską žino apie skandalingąjį teismą. O ką daryti kitiems? Mano variantas buvo guglinti, pildant žinių spragas. Rezultatas – susidėliojo žymiai ryškesnis paveikslas, atsirado trūkstamos detalės, istorija ir jos herojai pasipildė prasminiais atspalviais. Gal tai buvo dar viena gudri kūrėjų užmačia?

Apžvalgos autorė Asta Sara

IMDB
Kas gero ekranuose?

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite