Angle down Atgal

Filmo apžvalga: „The Shallows“ (2016)

Filmai apie ryklius visada turėjo ir turi savo gerbėjų ratą. Nežinau, ar save galiu priskirti prie jų, tačiau 2016 m. amerikiečių išleistas filmas “The Shallows” – vienas geresnių pastaraisiais metais matytų filmų išgyvenimo tematika nuo ryklių puldinėjimo.

Filmas pasakoja apie į atokų paplūdimį Meksikoje atvykusią, neseniai mamos netekusią medicinos studentę Nensę (akt. Blake Lively), atostogų malonumus derinančią su aistra banglenčių sportui ir treniruotėmis skrodžiant vandenyno bangas. Vieno iš pasiplaukiojimų metu ją užpuola Didysis baltasis ryklys, galintis užaugti iki 6 metrų ilgio ir kuris laikomas viena plėšriausių planetos žuvų. Išsigelbėjusi nuo pirmosios atakos ir atsidūrusi ant seklios vandens uolos Nensė supranta, kad prasidėjo jos didžiausia gyvenimo kova už savo gyvybę.

Realiai visas filmo veiksmas vyksta vienoje vietovėje, tačiau tai filmo nei kiek nepadaro nuobodžiu! Atvirkščiai: kiekviena svarbi minutė pagrindinei filmo herojei į išgyvenimo dramą nejučia įtraukia ir patį žiūrovą, prikaustant jį prie ekrano.

Smagu matyti ir tai, kaip kažkada romantiniame jaunimo seriale „Gossip Girl“ žibėjusi vis dar jaunesnės Holivudo kartos aktorė Blake Lively pastaraisiais metais atlieka vis daugiau ryškesnių ir brandesnių vaidmenų kine (be šio filmo tikrai dauguma būsite matę „A Simple Favor“ arba „The Age of Adaline“).

Šiame filme neišvysite nei nutrauktų kūno dalių, nei kitokių akims nemalonių galimų įsivaizduoti vaizdinių po ryklio užpuolimo. Tačiau jei patinka panašūs filmai, kuriuose kompiuterinė grafika neužgožia realistiškumo ir išgyvenimo dramos, reginys turėtų patikti!

P.S. Mačiusieji, palikite ir savo įspūdžius apie filmą komentaruose! Sėkmės visiems!

Apžvalgos autorius Agnius Atstopas

Daugiau lietuviškų kino recenzijų rasite čia: „Kas gero ekranuose?“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite