Angle down Atgal

Filmo apžvalga: „Mandela“ (2013)

Kažkada (2013 m.) Lietuvoje festivalyje „Kino pavasaris“ parodyta biografinė kino juosta „Mandela: Ilgas kelias į laisvę“ (angl. pavadinimas „Mandela: Long Walk to Freedom“) pasakoja apie buvusį Pietų Afrikos Respublikos aktyvistą, vėliau prezidentą, kurio vardą ir pavardę, neabejoju, esate girdėję visi. Net ir tie, kurie politika visiškai nesidomi. Kalbu apie Nelsoną Mandelą, pirmąjį demokratiškai išrinktą Pietų Afrikos Respublikos prezidentą, 1993-iaisiais metais apdovanotą pasauline Nobelio (taikos) premija už gyvenimo nuopelnus.

Tačiau susikoncentruokime ne ties politika, o pačiu filmu. Neįsivaizduoju, ar šios anglų aktoriaus ir kino režisieriaus Justin‘o Chadwick‘o kino juostos pagrindiniam vaidmeniui buvo įmanoma parinkti tinkamesnį variantą nei mano jau paminėtasis Idris Elba, kuris, beje, už šį vaidmenį buvo nominuotas prestižinei Auksinio gaublio premijai.

Pagal 1995-ųjų metų to paties pavadinimo autobiografinę knygą sukurta kino juosta, žinoma, pasakoja apie Nelsono Mandelos gyvenimą, atsiradimą politikoje ir nagrinėja biografinius faktus, pradedant dar nuo seniausių laikų, kada dar būdamas paauglys Mandela ruošiasi dalyvauti gimtojo kaimo religinėse apeigose ir jau ten atsiskleidžia kaip tvirta ir išskirtinė asmenybė. Penktajame dešimtmetyje, būdamas jau advokatu, Mandela sukuria šeimą, gyvena PAR sostinėje Johanesburge, tačiau šalyje vykstantys rasiniai ir neteisingi politiniai įvykiai įkvepia jį ir jo pasekėjus pasipriešinimui.

Beje, žymioji airių rokerių U2 daina „Ordinary love“ buvo specialiai sukurta šiam filmui ir gavo Auksinio gaublio apdovanojimą už Geriausią originalią kino filmo dainą. O daugybei kino apdovanojimų nominuota juosta turėtų patikti ne tik biografinių filmų ar Nelsono Mandelos idėjų gerbėjams, tačiau ir tiems, kurie mėgsta rimtas ir susimąstyti priverčiančias dramas.

Apžvalgos autorius Agnius Atstopas

IMDB

Kas gero ekranuose

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite