Angle down Atgal

Filmo apžvalga: „Pakeleiviai“ (2016)

Prieš rašydamas šį post’ą akimirką sudvejojau, ar verta su jumis pasidalinti filmu, apie kurį kritikai atsiliepė daugiau neigiamai, nei teigiamai. Ir galiausiai nusprendžiau, kad verta vien dėl nemažos dalies teigiamų žiūrovų įvertinimų.

Taigi, norvegų kino režisierius Morten Tyldum, 2014 metais į kino pasaulį paleidęs didelio pasisekimo sulaukusią dramą „The Imitation game“ (lietuviškai „Vaizduotės žaidimas“) dar po 2 metų nėrė į Sci-fi vandenis ir kino visuomenei pasiūlė iki tol nematyto scenarijaus filmą „Passengers“ (lietuviškai „Keleiviai“). Pati istorija pasakoja apie 5 000 savanorių ir 258 įgulos narius, keliaujančius kosminiu laivu „Avalonas“, pasiryžusių užmegzti ir pradėti naują žmonijos etapą tolimoje planetoje. Visi keleiviai užšaldyti specialiose miego kapsulėse ir bus pažadinti tik likus keturiems mėnesiams iki pasiekiant tikslą, kad spėtų būti apmokinti ir paruošti gyvenimui naujojoje kolonijoje. Įvykus nenumatytai avarijai ir sutrikus miego kapsulės veiklai, vienas iš keleivių, inžinierius Džimas Prestonas (jį vaidina akt. Chris Pratt) pabunda... 90 metų per anksti! Kaip veiksmas vystosi toliau, daugiau nepasakosiu, jei būtų tokių, kurie filmą žiūrės pirmą kartą.

Reikėtų pabrėžti, kad tai nėra tipinis mokslinės fantastikos filmas. Čia nepamatysite nei dažnai tokiose kino juostose pasirodančių ir veikėjus puolančių neaiškių kosmoso būtybių, nei susidūrimų su ateiviais ar kitais neaiškiais kosmoso kūnais. Ieškantiems realistiškumo, patarsiu rinktis „Arrival“, o įprastų susidūrimų su neaiškiomis kosmoso būtybėmis mėgėjams – „Prometheus“ pirmąją dalį. Tuo tarpu „Passengers“ pristatomas kaip romantinis Sci-fi filmas, kuriame daug dėmesio skiriama dviejų pagrindinių herojų: jau minėto inžinieriaus Džimo ir Auroros Lein (ją vaidina žavioji Jennifer Lawrence) tarpusavio santykiams. Todėl drįstu spėti, kad ši kino juosta turėtų patikti ir moteriškajai auditorijai. Taip pat man asmeniškai patiko ir laivo barmeną Artūrą įkūnijusio Michael’o Sheen’o personažas. Iš kur visi šie veikėjai? Pamatysite žiūrėdami filmą. 

Nors kino juosta ir sulaukė nemažai iš kritikos iš kino profesionalų, visame pasaulyje jis uždirbo daugiau kaip 300 milijonų dolerių, kai juostos biudžetas sudarė 110 milijonų, todėl nepasisekusiu jo vadinti nesiverčia liežuvis. Komentaruose būtų įdomu sužinoti, kokius kino kritikų „suvarytus“ filmus teko matyti, kurie jums asmeniškai būtų palikę teigiamą įspūdį?

Apžvalgos autorius Agnius Atstopas 

Daugiau kino recenzijų rasite čia: „Kas gero ekranuose?“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite