Angle down Atgal

Filmo apžvalga: „Geriausias pasiūlymas“ (2013)

„Gyvenimas su moterimi kaip aukcionas – niekada nežinai, kieno pasiūlymas bus geriausias“. Tokia ryškiausia 2013 metais pasirodžiusio italų kino režisieriaus Giuseppe Tornatore filmo „Geriausias pasiūlymas“ (angl. pavadinimas „The Best Offer“) frazė.

Paini, besikeičiančių siužeto vingių kupina kriminalinė drama su nemažai romantikos prieskonių patiks mėgstantiems narplioti ir spėlioti užslėptas istorijas ir ne tik.

Istorija pasakoja apie garbaus amžiaus viengungį Virgilijų Oldmaną (aktorius Geoffrey Rush), prestižinių aukciono namų direktorių, savo namų slaptajame kambaryje laikantį daugybę milijono vertės meno kūrinių. Vieną dieną paslaptinga moteris vardu Kler (aktorė Sylvia Hoeks) paprašo Oldmaną patarpininkauti, įvertinant ir parduodant jos šeimos antikvarines vertybes. Oldmaną sudomina ne tik vertybės, bet ir paslaptingoji moteris…

Svarbią vietą istorijoje užima ir Oldmano mechaniko bei bičiulio Roberto (aktorius Jim Sturgess) rolė, skirta padėti geriau perprasti tai, kas vyksta Virgilijaus galvoje. Neturėdamas tokių gebėjimų moterų tarpe kaip meno pasaulyje, šis jaunajam savo draugui pasakoja savo pastebėjimus ir išgyvenimus dėl paslaptingosios Kler ir klausosi jo patarimų.

Žymiąją 2 Oskarams nominuotą dramą „Malena“ su Monica Bellucci kadaise sukūręs italų kino režisierius Giuseppe Tornatore vėl sugeba nustebinti ir prie ekranų prikausto taip, kad nejučia ir pats žiūrovas įtraukiamas į platų spėlionių verpetą „kur, kas ir kaip?“

Ši kino juosta 2013 metais buvo pripažinta geriausiu Italijos kino filmu, o režisierius gavo Donatelo Dovydo („David di Donatello“) apdovanojimą kaip geriausias metų režisierius. Viso filmas laimėjo net 13 apdovanojimų, tarp kurių už gražiausius kostiumus, geriausią kompozitoriaus darbą, scenografiją ir kt.

Filmas ne tik leis sužinoti, kas yra agorafobija (pripažinsiu, teko vestis į Wikipedia ir paskaityti plačiau), tačiau ir leis patirti tai, ką geba pasiūlyti tik aukščiausio lygio filmų scenarijai.

Apžvalgos autorius Agnius Atstopas

Daugiau lietuviškų kino recenzijų rasite čia: „Kas gero ekranuose?“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite