Angle down Atgal

Filmo apžvalga: „Bastille Day“ (2016)

Kada veiksmo nebūna per daug... Taip galima vienu sakiniu apibūdinti 2016 metais James Watkins režisuotą bendrą amerikiečių ir prancūzų darbą „Bastille Day”.

Prisipažinsiu, niekada nebuvau ir nesu didelis „šaudo gaudo” stiliaus kino mėgėjas, tačiau šįkart čia viskas šiek tiek kitaip. Nereikia būti dideliu Prancūzijos istorijos žinovu, kad suprastum ar bent būtum girdėjęs, jog Bastilijos paėmimo diena – viena svarbiausių Prancūzijos istorijoje revoliucijos švenčių. Bet iki jos toli ir ji skirta daugiau finalinei filmo scenai.

Apie viską nuo pradžių:

Kino juosta pasakoja apie du savo srities profesionalus: apsukrų kišenvagį Maiklą (akt. Richard Madden), Paryžiaus gatvėse švarinantį turistų ir vietinių pinigines bei slaptąjį CŽV agentą Briarą (akt. Idris Elba). Istorija juos suveda, kai Maiklas atsitiktinai įsivelia į teroristinės grupuotės, planuojančios išpuolius Prancūzijoje, veiksmų seką ir taip tampa ieškomiausiu įtariamuoju visoje Prancūzijoje. Šilto ir šalto gyvenime matęs ir daugybėje įvairių misijų dalyvavęs Briaras greit supranta, kad visa situacija kur kas rimtesnė ir Maiklas yra tik atsitiktinai teroristų kelyje pasimaišiusi persona. Prasideda veiksmo kupina kelionė Prancūzijos gatvėmis, gelbėjant savo gyvybes ir tuo pačiu bandant priartėti prie tikrųjų teroristinių tikslų.

Įdomus aktorių duetas: „Game of Thrones“ gerbėjams puikiai pažįstamas Richard Madden, kaip visada įtaigus ir talentingas Idris Elba, neprailgstantis veiksmas Paryžiaus gatvėse panašaus žanro filmų gerbėjams turėtų palikti teigiamų įspūdžių!

Įdomi detalė: 2016-ųjų vasarą, kada šis filmas šturmavo pasaulio kino teatrų sales, pačioje Prancūzijoje jį buvo bandoma išimti iš repertuarų dėl tuo pat metu įvykusio teroristinio išpuolio Nicoje, kada į žmonių minią, šventusią Bastilijos dienai paminėti skirtus renginius, rėžėsi teroristų vairuojamas sunkvežimis. Savaime suprantama, kad filmo siužetas einamuoju laiku atrodė pernelyg skaudus prancūzų ir ne tik tautai.

P.S. Mačiusieji, palikite ir savo įspūdžius apie filmą komentaruose! Sėkmės visiems!

Apžvalgos autorius Agnius Atstopas

IMDB: https://www.imdb.com/title/tt2368619/

Daugiau lietuviškų kino recenzijų rasite čia: „Kas gero ekranuose?“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite