Angle down Atgal

Jaunimas susirungė verslumo mugėje

Pakruojo KC vyko jaunimo verslumo skatinimo renginys: paskaita-diskusija bei jaunųjų verslininkų mugė. Prieš renginį  būsimiems verslininkams – moksleiviams padrąsinimo žodžius tarė Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Gegieckas, administracijos direktorė Erika Kižienė, Pakruojo rajono verslininkų ir darbdavių asociacijos prezidentas Edikas Drupas.

Paskaitą-diskusiją „Ar tu verslus?“ vedė ekonomikos mokslų daktaras, rinkodaros magistras dr. Donatas Jonikas. Savo pranešime jis stengėsi paneigti pagrindinius penkis mitus apie verslą. Pirmiausia, kad verslininku gimstama, o ne tampama. Pateikdamas pavyzdžių, kaip asmenys, kurių giminėje nėra verslininkų, tampa sėkmingais verslininkais, lektorius įrodė, kad svarbu gilinti žinias ir ieškoti būdų jas pritaikyti. Antrasis nusistovėjęs mitas – norint sukurti verslą reikia didelių pinigų – taip pat buvo paneigtas: pradžioje svarbiausia ne investicijos, o idėja ir įdirbis. Trečiasis mitas, kad verslininkai nebijo rizikuoti, paneigtas įrodant, jog sėkmingi verslininkai vengia rizikos ir stengiasi protingai ją sumažinti. Ketvirtas mitas, kad tikri verslininkai sulaukia sėkmės iškart, buvo sulaužytas pasakojant apie populiaraus žaidimo „Angry birds“ sukūrimą: prieš tai buvo sukurtas 51 žaidimas, o sėkmingasis „Angry birds“ buvo 52 bandymas. Padaryta išvada, kad svarbiausia, kiek esi susitelkęs į tikslą ir kiek įdedi įdirbio. Paskutinis mitas, jog turint gerą idėją ar puikiai teikiant paslaugas verslas auga savaime, taip pat buvo paneigtas: svarbu sukurti tokią darbo su klientu sistemą, kad jis norėtų (jam būtų naudinga) tave rekomenduoti.
Po diskusijos vyko jaunųjų verslininkų mugė. Joje dalyvavo 8 rajono ugdymo įstaigų komandos, sukūrusios savo įmones ir pristačiusios savo produktus bei idėjas: Žeimelio gimnazijos „Dominykos papuošalai“ (mokytoja L. Almonaitienė), „Žemynos“ pagrindinės komanda „KaVafliai“ (vadovė I. Šerkšnė), Rozalimo pagrindinės mokyklos komanda NOR.VEIKA (mokytojas K. Šaltmeris), „Atžalyno“ gimnazijos komanda „Verk & Velk“ (mokytojos I. Ušinskaitė ir I. Jankauskienė), Lygumų pagrindinės mokyklos komanda „Saldžiosios gėlės“ (mokytoja V. Kirnienė), Linkuvos gimnazijos komanda LGC  (mokytoja L. Ožiūnienė), Balsių pagrindinės „Balsių papieviai“ (mokytoja D. Ušinskienė) ir Pašvitinio pagrindinės mokyklos komanda „Pašvitinys TOUR“ (vadovas R. Šniukas).
Komandas vertino komisija:
Saulius Gegieckas - Pakruojo rajono savivaldybės meras;
Edikas Drupas – Pakruojo rajono verslininkų asociacijos prezidentas, Pakruojo „Rotary“ klubo prezidentas;
Danutė Dominauskienė – Pakruojo verslo informacijos centro verslo vadybininkė, atliekanti direktorės funkcijas;
Donatas Jonikas - ekonomikos mokslų daktaras;
Jūratė Vasiliauskienė – įmonės JŪRŪNĖ vadovė.
Komandos buvo vertinamos pagal šiuos kriterijus: idėjos originalumas, sukurtos įmonės reklama, produkto kokybė ir bendravimas su klientais.
Pirmoji vieta skirta pašvitiniečių komandai „Pašvitinys TOUR“, siūliusiai aplankyti Pašvitinį ir ten gauti visą kompleksą paslaugų. Antrąja vieta įvertinta Balsių pagrindinės mokyklos komandos „Balsių papieviai“ idėja skatinti sveiką gyvenseną, siūlyti sveikus maisto produktus, natūralias ir sveikatai naudingas arbatas. Trečiąją vietą pelnė žeimeliečiai, įgyvendinę „Dominykos papuošalų“ verslo idėją.
Tęstinę jaunimo verslumo ugdymo programą įgyvendina VšĮ Pakruojo verslo informacijos centras bendradarbiaudamas su Pakruojo rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatoriumi, Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centru, jaunimo organizacijomis, ugdymo įstaigomis, Pakruojo rajono verslininkų ir darbdavių asociacija, Darbo birža, kitais socialiniais partneriais.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite