Angle down Atgal

„Eurovizijos“ rezultatas šiemet be staigmenų – nugalėjo Ukraina

„Eurovizijos“ laimėtojas 2022 metais tapo Ukraina, kuriai ir buvo prognozuojama pergalė šių metų „Eurovizijoje“. Italijoje Turine „Kalush Orchestra“ daina „Stefanija“ tapo ne tik muzikine, bet ir Europos žmonių palaikymo pergale Ukrainai. Lietuvos atstovė Monika Liu su daina „Sentimentai“ užėmė 14-tą vietą.

Ukrainos pergalė

Šiemet beveik niekas neabejojo tuo kas ir įvyko – Ukraina nugalėjo. Nugalėjo scenoje, nes jos kovą palaiko visų šalių žmonės. Įvairių šalių komisijos ir televizijos žiūrovai iš viso jai skyrė 631 balą.

Ukrainos „Kalush Orchestra“ daina „Stefanija“ dar iki pergalės buvo niūniuojama „Eurovizijos“ užkulisiuose, skambėjo daugelyje radijo stočių. Daugelį sužavėjo puikus folkloro ir elektroninės muzikos derinys.

Tačiau patys atlikėjai turėjo ir kitą tikslą – skleisti žinią apie Ukrainą ir atkreipti dėmesį į joje vykstančią karinę invaziją. Ir jiems tai pavyko – jie gavo daugiausiai balų iš žiūrovų.

 

Monika Liu finale. Eurovision.tv. nuotr.
Monika Liu finale. Eurovision.tv. nuotr.

Lietuva užėmė 14 vietą

Lietuvos atstovė Monika Liu, neoficialiai tituluota šių metų „Eurovizijos“ scenos karaliene, su lietuviškai skambančia daina „Sentimentai“ užėmė 14 vietą.

Komisijų vertinime Lietuva su 35 balais buvo 18-ta, tačiau pridėjus 93 žiūrovų balsus, ji šoktelėjo į 14 vietą. Ji iš viso surinko 128 balus.

Labiausiai Monikos Liu daina „Sentimentai“ patiko Slovėnijos komisijai, kuri skyrė 10 balų, Kroatija – 6, taip pat Portugalijos komisija - 5 balus, Danijos – 3 balus, Estijos, Norvegijos, Serbijos, Juodkalnijos komisijos Lietuvai skyrė po 2 balus, Islandijos – 1 balą.

Konkurso staigmenos

Didžioji Britanijos daina „Spaceman“, dažniausiai likdavusi lentelės apačioje, šiemet išsiveržė į pačią jos viršūnę ir iki pat paskutinės finalinės akimirkos buvo reali konkurentė Ukrainai.

Paskutinė „Eurovizija -2022“ konkurse liko Vokietija. Savotišką antausį patyrė ir Šveicarija, negavusi nei vieno balo iš žiūrovų. Dėl karo Ukrainoje Europos transliuotojų sąjungą (EBU) iš konkurso šiemet jau anksčiau pašalino Rusiją.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite