Angle down Atgal

Europos judrumo savaitė kvietė žingsniuoti kartu

Šių metų Europos judumo savaitės (09.16-22) šūkis – "Žingsniuokime kartu", o tikslas – atkreipti dėmesį į saugų vaikščiojimą ir važiavimą dviračiu bei naudą mūsų sveikatai, aplinkai.

Vaikščiojimas ir važiavimas dviračiu, padeda išlaikyti sveiką širdį ir kūną. Tyrimai rodo, kad dviratininkai vidutiniškai gyvena dvejus metus ilgiau nei juo nevažinėjantys, o 25 minutės pėsčiomis per dieną gali prailginti Jūsų gyvenimą iki septynerių metų!

Savivaldybės organizuotas ir Europos judrumo savaitei skirtas žygis pėsčiomis puikiai atspindėjo jos šūkį. Juk žingsniuoti kartu tikrai smagiau. Trečiadienio vakarą žygis su šiaurietiško ėjimo lazdomis pradėtas prie Igno ir Linos skulptūros. Susirinko šaunus būrelis žygeivių, viena dalyvė net iš Utenos atvažiavo. Per tiltą, miško keliukais ir takeliais, tarp samanų vis surasdami tai voveraitę, tai raudonikį, pasiekėme gražųjį Petriškės kaimą.

Aplankėme kiek atokiau nuo kaimelio esantį Petriškės akmenį, ant kurio 1972 m. iškaltas patriotinis Kazimiero Čeponio užrašas „Oškit, pušys, vėjo dainą, neškit garsą Lietuvos“. Taip įprasmintas ilgametis buvusio eigulio darbas ir partizanų atminimas. Na o daugeliui žygio dalyvių tai buvo įdomus atradimas.

Smagiai nusiteikę pro Strigailiškio kampą, apžvelgdamos Palaukinio ir Paplovinio ežeriukus, sugrįžome ten, kur ir pradėjome. Žygis truko 1 val. 40 min., nužingsniuoti 8 km. Dėkojame visoms ėjusioms. Galbūt kitą kartą sulauksime daugiau dalyvių.

Europos judrumo savaitei skirtus renginius organizavo Ignalinos kultūros ir sporto centras, Visuomenės sveikatos biuras. Rugsėjo 20 dieną grupė savivaldybės darbuotojų dalyvavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos Ignalinos pasienio rinktinės organizuotame dviračių žygyje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite