Angle down Atgal

Europos jaunimo savaitės dalyviai patyrė “Pietinia Kronikas” gyvai su R. Kmita

Šiauliuose Europos jaunimo savaitės dalyviai turėjo išskirtinę progą pasivaikščioti po Šiaulių “pietinį” mikrorajoną su populiariosios knygos “Pietinia Kronikos” autoriumi R. Kmita.

Europos jaunimo savaitės ambasadorių rengiama Šiaulių jaunimo savaitė šiais metais jau kvietė miestiečius į dvi išskirtines erdves: Fotografijos muziejaus stogo terasą su diskusija ir Šiaulių miesto bulvarą su išskirtiniu sportiniu solidariu ėjimu. Vakar Europos jaunimo savaitė išsiplėtė į Pietus, siekiant renginius išdėstyti skirtingose Šiaulių miesto erdvėse, išsklaidant stereotipus ir atveriant kelius tarp skirtingų miesto rajonų ir jų gyventojų.

Europos Jaunimo Savaitės iniciatorius ir organizatorius Vaidas Rusys atidarydamas Europos Jaunimo savaitės pasivaikščiojimą su Rimantu Kmita po “pietinį” teigė, kad “Šių kelionių po “pieitinį” rajoną tikslas - išbalansuoti nusistovėjusias normas ir iš/į/prasminti “pietinio” erdves ir gyventojus, kalbant apie socialines problemas, matant ir pajaučiant pietinio kultūrinius atitvarus, perėjas ir istoriją”.

Pasivaikščiojimas, kuriame dalyvavo netoli šimto žmonių, startavęs nuo buvusio “Mildos” komisariato finišavo “Lyros” prekyvetėje. Viso pasivaikščiojimo metu R. Kmita pasakojo “pietinio” rajono istoriją, skaitė savo knygos ištraukas, kuriuose šio rajono erdvės ir pastatai tampa įvykių dalyviais. Vaikščiojimo dalyviai galėjo persikelti į knygos erdves ir laikmentį, pajaučiant ano laiko dvasią ir šiaulietišką tarmę.

Tai buvo trečiasis Europos jaunimo savaitės išsūkis. Paskutinis, ketvirtasis išsūkis laukia penktadienį (gegužės 5 d.) 19 valandą kartu su jaunimo organizacijomis, neformaliomis grupėmis garsiai ir neįprastai uždaryti EJS Fest`17 prie Talkšos ežero.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite