Angle down Atgal

Europą užlies šilumos banga: vietomis oras gali įkaisti iki 30 laipsnių

Po to, kai spalio pradžioje į Europą įsiveržė arktinis šaltis ir temperatūros staigiai krito žemyn bei pasirodė pirmasis sniegas, senasis žemynas sulauks šilumos bangos.

Žymios orų permainos Europą pasieks antroje savaitės pusėje ir vis labiau įsibėgės savaitgalį bei kitą savaitę.

Tuo metu žemyninėje Europoje įsivyraus gerokai šiltesni orai.

Kol virš Šiaurinio Atlanto vandenyno vystosi dinamiškos orų sistemos, stipri aukšto slėgio zona iš Azorų dar penktadienį pirmiausia išplis į pietų ir centrinę Europą, tuomet per savaitgalį ir kitos savaitės pradžioje plis į Europos rytus, informuoja severeweather.eu.

Prognozės rodo, jog kai kuriose Europos vietovėse (tikėtina pietinėse) temperatūros viršys 25°C ir priartės prie 30°C.

Šiomis dienomis virš pietvakarių Europos stiprėjanti aukšto slėgio zona artimiausiomis dienomis palaipsniui judės link pietų-centrinės Europos.

Per savaitgalį ir iki pat kitos savaitės pradžios, stiprėjanti aukšto slėgio zona į centrinę Europą ir ypač Balkanų pusiasalį bei palaipsniui į rytinę Europą neš stabilius ir gerokai šiltesnius orus, kur žymiai šiltesnės oro masės pakeis šios savaitės pradžioje vyravusias labai šaltas orų mases.

Savaitgalį ir Lietuvoje pajusime, kad orai gerokai šiltesni, vietomis temperatūra dienomis gali pasiekti 16 laipsnių šilumą.

Visgi, šeštadienis nebus dar pats maloniausias, kadangi šalyje įsisiautės smarkus vėjas, ypač pajūryje, taip pat numatomi krituliai, tačiau jau nuo sekmadienio įsitvirtins sausesni ir šiltesni orai.

Remiantis darbartiniais duomenimis spalio vidurys numatomas šiltesnis už normą. Per artimiausią savaitę kai kur jis gali būti netgi neįprastai šiltas, pavyzdžiui, pietų Prancūzijoje, Italijoje, pietų Balkanuose ir Turkijoje, kur popiečio metu temperatūros vietomis, tikėtina, pasieks 25°C ar net priartės prie 30°C.

Štai Lietuvoje kitos savaitės pradžioje termometrų stulpeliai šoktels į viršų ir gali priartėti prie 20 laipsnių.

Remiantis dabartiniu prognozių modeliu, yra tikimybė, jog ganėtinai šilti orai Lietuvoje išsilaikys didžiąją kitos savaitės dalį.

Šilta bus savaitės pradžia ir pabaiga, o kiek vėsesnis savaitės vidurys. Dienomis temperatūra svyruos tarp 14–19 laipsnių šilumos, o žymesnių kritulių nenumatoma, orai bus mažai debesuoti ir ramūs.

Panašu, kad pakvips Bobų vasara ir rudeniškas darganas bent kuriam laikui pamiršime.

Bobų vasara Lietuvoje apsilanko tikrai ne kasmet, tačiau dažniausiai ji pasitaiko tarp rugsėjo pabaigos ir spalio pradžios.

Tuo metu įvyksta orų atšilimas, kai į Lietuvą iš pietvakarių, nuo Azorų salų, atkeliauja anticiklonas. Dažniausiai šis reiškinys mus aplanko po žymesnio atvėsimo.

Bobų vasaros dienomis galima tikėtis netgi 20 laipsnių šilumos. Kartais Bobų vasara gali trukti labai trumpai, vos dvi dienas, tačiau būna, jog ji išsitęsia ir pasisvečiuoja ilgėliau.

Bene geriausiai žinomas Bobų vasaros simbolis yra skraidžiojantys voratinkliai. Tačiau patys vieni voratinkliai Bobų vasaros dar tikrai nepranašauja, jai reikia visų kitų auksčiau paminėtų sąlygų.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite