Angle down Atgal

Estijoje tūkstančiai žmonių protestavo prieš suvaržymus dėl COVID-19

Taline šeštadienį vyko Šeimos ir tradicijų apsaugos fondo (SAPTK) lyderio Varro Vooglaido (Varo Voglaido) surengta demonstracija prieš Estijoje įvestus suvaržymus dėl COVID-19 ir vakcinacijos kampaniją, pranešė visuomeninis transliuotojas ERR.

Nepaisant lietaus, sostinės centre esančioje Laisvės aikštėje susirinko tūkstančiai žmonių.

Prasidėjus akcijai V. Vooglaidas sakė, kad susirinkusieji pasisako ne prieš skiepus, o už pasirinkimo laisvę. Aktyvisto teigimu, demonstracijos tikslas – įtikinti vyriausybę sustabdytų privalomą skiepijimą Estijoje, nutraukti visuomenės susiskaldymą dėl vadinamųjų COVID-19 pasų ir užkirsti kelią vaikų skiepijimui nuo koronaviruso.

V. Vooglaidas pareiškė, jog Estijoje įvestas „aparteido režimas“.

Jis taip pat paragino šalininkus prisijungti prie masinio pilietinio nepaklusnumo kampanijos, o kovos su COVID-19 priemones pavadino antikonstitucinėmis.

Protestuotojai laikė transparantus su tokiais užrašais: „Diktatūrai – ne“, „Reikalaujame vakcinacijos laisvės“, „Sustabdykime [premjerę] Kają Kallas (Kają Kalas)", „Kiek mirčių nuo skiepų yra priimtina?“, „Dieve, saugok Estiją“.

Keli demonstrantai dėvėjo drabužius su Estijos konservatorių liaudies partijos (EKRE) logotipais. Be to, buvo mojuojama šios politinės jėgos ir jos jaunimo sparno vėliavomis.

Tarp susirinkusiųjų buvo ir EKRE vadovas Martinas Helme (Martinas Helmė) bei vicepirmininkas – jo tėvas Martas Helme (Martas Helmė), taip pat partijos deleguotas europarlamentaras Jaakas Madisonas (Jakas Madisonas) ir Estijos parlamento narys Ruubenas Kaalepas (Rūbenas Kalepas).

Tarp susirinkusiųjų buvo pastebėta ir ultradešiniųjų grupės „Odino kariai“ narių.

Per demonstraciją V. Vooglaidas taip pat rinko aukas. Jo teigimu, šie pinigai padės padengti akcijos organizavimo išlaidas.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite