Angle down Atgal

ESBO smerkia kankinimus Baltarusijoje, ragina surengti naujus prezidento rinkimus

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) ketvirtadienį paskelbtoje ataskaitoje smerkiami „masiniai“ žmogaus teisių pažeidimai Baltarusijoje ir raginama pakartoti rugpjūtį vykusius prezidento rinkimus, kurių laimėtoju buvo paskelbtas autokratas Aliaksandras Lukašenka.

Pirmojoje didelėje nepriklausomoje ataskaitoje apie tą balsavimą ir po jo valdžios surengtą susidorojimo kampaniją rašoma, jog pažeidimai „buvo pripažinti masiškais ir sistemingais ir be abejonės įrodytais“.

Dokumento autoriai taip pat rekomenduoja panaikinti balsavimo rezultatus dėl „pažeidimų visuose rinkimų proceso etapuose“.

ESBO ataskaitoje Baltarusija raginama „organizuoti naujus tikrus prezidento rinkimus, paremtus tarptautiniais standartais“.

Ataskaita buvo parengta paprašius 17 valstybių, įskaitant Prancūziją, Jungtinę Karalystę ir JAV, ir pagrįsta 700 pateiktų įrodymų.

Vis tik pranešėjui nepavyko apsilankyti Baltarusijoje, nes Minskas atsisakė bendradarbiauti su tyrėjais.

Ataskaitoje nurodoma, jog „kalbant apie „sukčiavimo per rinkimus“ klausimą, pranešėjas daro išvadą, kad buvo akivaizdžių prezidento rinkimų trūkumų“.

Be to, balsavimas „nebuvo skaidrus, laisvas ar sąžiningas“, pabrėžiama dokumente.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite