Angle down Atgal

ES ragina JAV persvarstyti sprendimą nutraukti ryšius su PSO

Europos Sąjunga (ES) šeštadienį paragino Jungtines Valstijas „persvarstyti“ sprendimą nutraukti ryšius su Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

Apie tai, kad JAV nutraukia ryšius su PSO, penktadienį pareiškė prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas). Jis apkaltino šią Jungtinių Tautų agentūrą dėjus nepakankamai pastangų suvaldyti koronaviruso plitimą protrūkio pradžioje.

JAV buvo didžiausios PSO finansuotojos: jos agentūrai kasmet skyrė mažiausiai 400 mln. dolerių (360 mln. eurų).

„PSO turi ir toliau sugebėti vadovauti tarptautinės bendruomenės atsakui į pandemijas – dabartines ir būsimas“, – pareiškė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) ir ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis).

„Tam būtinas ir labai reikalingas visų dalyvavimas bei parama“, – sakoma jų paskelbtame bendrame pareiškime.

Jame pažymima, kad ES jau skyrė papildomų lėšų JT agentūrai.

„Pasauliui toliau kovojant su COVID-19 pandemija, pagrindinė visų užduotis yra išgelbėti gyvybes ir sustabdyti šią pandemiją bei ją sušvelninti“, – sakoma pareiškime.

„Dabar tvirtesnio bendradarbiavimo ir bendrų sprendimų metas. Reikia vengti veiksmų, kurie silpnina tarptautinius rezultatus, – pažymima jame. – Raginame JAV persvarstyti savo paskelbtą sprendimą.“

D. Trumpas JAV finansavimą PSO įšaldė jau praeitą mėnesį. Amerikos prezidentas tvirtino, kad agentūra buvo pernelyg atlaidi Kinijai, iš kurios šis užkratas, pirmąsyk aptiktas pernai gruodį, išplito po visą pasaulį.

Penktadienį D. Trumpas pažymėjo, kad JAV „nukreips lėšas į kitus pasaulio kraštus bei neatidėliotiniems visuomenės sveikatos poreikiams tenkinti“.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite