Angle down Atgal

ES ministrų taryboje G. Landsbergis kėlė klausimą dėl situacijos pasienyje su Baltarusija

 Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje Liuksemburge užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kėlė klausimą dėl situacijos pasienyje su Baltarusija, neteisėtą migraciją vadindamas hibridine ataka.

„Baltarusija ir toliau organizuoja neteisėtą ES išorės sienos kirtimą, sudaro sutartis dėl naujų skrydžių krypčių iš trečiųjų šalių, o taip pat palengvina vizų reikalavimus trečiųjų šalių piliečiams, vykstantiems į Baltarusiją“, – sako G. Landsbergis.

Anot jo, „Baltarusija taip pat vykdo gerai organizuotą dezinformacijos kampaniją, nukreiptą į ES diskreditavimą, todėl itin svarbu visai ES sutarti dėl veiksmingų reagavimo į migracijos instrumentalizavimą ir hibridines atakas būdų“.

Kaip nurodoma Užsienio reikalų ministerijos (URM) pranešime, pasak G. Landsbergio, Baltarusijos veiksmai yra rimtas pagrindas paskelbti Baltarusijos oro erdvę civilinių aviakompanijų komercinių skrydžių neskraidymo zona.

Pasak pranešimo, pirmadienį Liuksemburge Užsienio reikalų taryboje didžiausias dėmesys skirtas ES Rytų partnerystės politikai, Baltarusijos režimo sukeltai migracijos krizei, ES santykiams su Persijos įlankos šalimis, situacijai Vakarų Balkanų regione, Etiopijoje, Afganistane ir kitoms užsienio politikos aktualijoms.

„Tik vykdydami ambicingą ir principingą Rytų partnerystės politiką, užtikrinsime jos patrauklumą mūsų partneriams bei jų norą ir motyvaciją toliau vykdyti europines reformas“, – sakė G. Landsbergis.

Anot jo, gruodžio 15 dieną Briuselyje vyksiantis viršūnių susitikimas yra puiki galimybė išgryninti ilgalaikius Rytų partnerystės politikos tikslus.

Ministras pabrėžė būtinybę atsižvelgti į ES rytinių partnerių pasiekimus bei tai, kad Moldova, Sakartvelas ir Ukraina yra pasirengusios glaudžiau bendradarbiauti su ES.

„Turime siųsti aiškią žinią partneriams, kad įgyvendindami būtinas reformas, jie artėja prie ES, jos  standartų ir vertybių. Taip pat turime daugiau investuoti į politinę asociaciją su Trio partnerėmis, jų ekonominę integraciją į ES vidaus rinką“, – sakė ministras.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite