Angle down Atgal

Epidemiologai sunerimę – Nemenčinėje sparčiai plečiasi koronaviruso židinys

Epidemiologai sako su nerimu stebintys situaciją Vilniaus rajone, Nemenčinės mieste, kur koronaviruso židinys sparčiai išplito vienoje siuvimo įmonėje.

„Didžiausias šiuo metu ne sveikatos priežiūros įstaigoje esantis COVID-19 židinys – Nemenčinės siuvimo įmonėje. Penktadienį čia nustatytas vienas, šeštadienį dar keturi atvejai, o sekmadienį jau iš viso yra trylika įmonės darbuotojų, kuriems patvirtintas koronavirusas ir tas skaičius dar didės. Labai plinta ir tai labai mus neramina“, – BNS sekmadienį sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Anot jos, žaibiško plitimo nepavyksta sustabdyti ir dėl galimų saviizoliacijos pažeidimų, ir galbūt dėl įmonės vadovybės atsainaus požiūrio, dėl kai kurių gautų pranešimų jau kreiptasi ir į policiją.

„Ypač nerimą kelia tai, kad turime pranešimų apie saviizoliacijos pažeidimus. Turi būti apie 100 žmonių izoliuotų ir jau gavom pranešimus iš Nemenčinės gyventojų apie izoliavimosi pažeidimus, informuota policija“, – pasakojo R. Lingienė.

Registrų centro duomenimis, pasak epidemiologės, Nemenčinės siuvimo įmonėje dirba 314 darbuotojų.

„Taip pat gavome persiųstas telefonų žinutes, jei jos tikros, dar reikės tikrinti, kurios siųstos darbuotojams iš įmonės administracijos, kad dalis žmonių po Velykų kviečiami atlikti ta tikrus darbu įmonėje. Nors įmonė mūsų sprendimu negali vykdyti veiklos, kol nebus išsiaiškinti visi kontaktiniai asmenys, lokalizuotas židinys“, – sakė epidemiologė.

Anot jos, šiuo metu Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai intensyviai dirba atlikdami epidemiologinius tyrimus, bendradarbiauja su Vilniaus rajono savivaldybės administracija.

„Tas užsikrėtusiųjų Nemenčinės įmonėje skaičius labai augantis, nepavyko lokalizuoti pirmom dienom, tai arba žmonės vaikščiojo į darbą sirgdami, arba nejausdami simptomų, arba įmonėje nebuvo laikomasi tam tikrų saugos reikalavimų“, – svarstė R. Lingienė.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite