Angle down Atgal

Endoskopijų skyrius po karantino darbą pradeda atsinaujinęs ir didesnėmis galimybėmis

Respublikinės Šiaulių ligoninės Diagnostikos centro Endoskopijų skyriaus veikla karantino metu buvo sustabdyta. Švelnėjant karantino sąlygoms atnaujinamas ir šio skyriaus darbas. Kviečiami procedūroms pacientai, kurie buvo įrašyti į eilę iki karantino, tyrimai ir gydymas atliekamas ir su naujai įsigyta įranga, kurios dėka bus galima pasiekti geresnių rezultatų. Viena pirmųjų procedūrų – didelio 4 cm polipo šalinimo procedūra, padėjusi pacientui išvengti sudėtingos chirurginės operacijos ir jos pasekmių, atlikta specialiomis neseniai įsigytomis medicinos priemonėmis.

Skyrius atsinaujina nuolat

Endoskopija – nuolat atsinaujinanti ir sparčiai tobulėjanti medicinos sritis. Endoskopijų skyriaus kuratoriaus gydytojo endoskopuotojo Justo Biručio teigimu, endoskopinių intervencijų galimybės yra labai didelės ir jos dar nepakankamai išnaudojamos. Tačiau daroma daug, kad naujovės neaplenktų Respublikinės Šiaulių ligoninės pacientų. Viena jų - po karantino veiklą pradėję endoskopuotojai ėmėsi sudėtingos 4 cm polipo šalinimo procedūros, kuri atlikta su specialiomis, karantino metu įsigytomis priemonėmis.

„Anksčiau toks polipas galėjo būti pašalintas tik operacinėje, operuojant žmogų chirurginiu būdu arba laparoskopija. Dabar jis pašalintas endoskopiškai – patekus į žarnyną per natūralias angas be jokio pjūvio“, - sako skyriaus kuratorius.

Karantino metu Endoskopijų skyrius ligoninės administracijos dėka aprūpintas nauja modernesne įranga, nauja prietaisų plovimo bei ventiliacijos įranga. Pasak J. Biručio, nauja įranga modernesnė, galima pasiekti geresnių rezultatų diagnostikoje ir gydyme.

Ateityje planuojama dar daugiau galimybių. Liepos mėnesį Endoskopijų skyrių papildys dar vienas naujas aparatas, kurio dėka medikai galės maksimaliai padėti pacientui, kenčiančiam dėl kraujavimo iš virškinamojo trakto. Moderni kraujavimo stabdymo galimybė padės išvengti chirurginių operacijų, o pacientams, kuriems reikalingos tokios operacijos, padės išvengti pooperacinių pasekmių.

Procedūros atliekamos kasdien

Diagnostikos centro Endoskopijų skyriuje pradėtos skrandžio bei žarnyno tyrimo ir gydymo procedūros. Visos paslaugos teikiamos nemokamai, o kolonoskopijos atliekamos su anestezija.

Karantino metu buvo visiškai sustabdytos polipų šalinimo iš skrandžio ir žarnyno procedūros. Dar iki karantino šioms procedūroms buvo sudarytos pacientų eilės, bet jos sustojo. Jau pradėtas šiose eilėse užsiregistravusių pacientų priėmimas. Kada atvykti procedūrai medikai patys informuoja pacientus, užregistruotus sistemoje iki karantino.

Visi pacientai, atvyksiantys procedūrai, prieš dvi paras turi atlikti tyrimą dėl COVID-19. Būtina turėti ir apsaugos priemones: medicinos kaukes, pirštines. Patenkama į skyrių per palapines prie įėjimo į Skubiosios pagalbos-priėmimo skyrių. Pacientą atlydėję asmenys lieka laukimo palapinėje, kur medicinos personalas po procedūros ir atlydi pacientą.

Stengdamiesi kuo greičiau sutrumpinti eiles, medikai dirba ilgas darbo valandas. Skyriuje dirba dvi medikų komandos: viena nuo 7.00 iki 19.00 val. , kita nuo 7.00 iki 15.00 val. Tiesa, iki 11.00 val. procedūros ir tyrimai atliekami ligoninės stacionaro pacientams, tad ambulatorinės paslaugos pradedamos teikti nuo 11.00 val.

Vienai procedūrai skiriama valanda, o kabinetas, kuriame atliekama procedūra, keičiamas kas valandą, po kiekvieno paciento apsilankymo.

Nuotr.:

Respublikinės Šiaulių ligoninės Diagnostikos centro Endoskopijų skyriaus koordinatorius gydytojas endoskopuotojas Justas Birutis apgailestauja, kad dėl karantino sustojo skyriaus darbas, tačiau dabar jis atgyja su dar didesnėmis galimybėmis. (4240)

Gydymo įstaiga Endoskopijų skyriui nupirko labai reikalingą prietaisų plovimo įrangą, kuri palengvins medikių darbą. (4239)

Pirmą kartą skyrius turės ventiliacijos aparatą, kuris ypač svarbus, kai tenka apdoroti medicinos įrangą chemikalais. (4236)

Zitos KATKIENĖS nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite