Angle down Atgal

„Elito“ kronikos: V. Siegel draugė ir verslo partnerė L. Basovė teisiama dėl stambaus sukčiavimo

Vilniaus centre veikiusio grožio salono „Studio LB“ savininkė ir vizažistė Marija Lina Basovė, anksčiau žinota kaip Lina Basovienė, prieš kelerius metus buvo žinoma tiek kaip įvairių vakarėlių viešnia, tiek kaip artima Viktorijos Siegel draugė. Tačiau šiuo metu M. L. Basovės valdyta studija uždaryta, o pati moteris vietoje dalyvavimo vakarėliuose aiškinasi dėl galimai padarytų nusikaltimų.

Su V. Siegel įvairiuose renginiuose dalyvavusi ir nuotraukoms pozavusi M. L. Basovė dar 2018 m. vasarą pateko į reputacijos nepuošiančią istoriją, kai buvo sulaikyta Palangoje. Įtarta, kad M. L. Basovė, pasinaudojusi svetimų asmenų privačiais duomenimis, galėjo gauti finansinės naudos, pavyzdžiui, imti greituosius kreditus ar tuštinti banko sąskaitas.

Nuo sulaikymo praėjus pusantrų metų vizažistės gyvenimas – kardinaliai pasikeitęs: M. L. Basovės grožio studija nebeveikia, pati moteris nebedalyvauja įvairiuose pramoginiuose renginiuose. Tačiau M. L. Basovę galima tikėtis sutikti Vilniaus miesto apylinkės teisme, kuriame nagrinėjama jai iškelta baudžiamoji byla.

Moteriai pateikti kaltinimai dėl pačių įvairiausių nusikaltimų – smulkaus ir stambaus sukčiavimo, neteisėto prisijungimo prie informacinės sistemos, dokumento pagrobimo, disponavimo svetima mokėjimo kortele ir jos panaudojimo.

M. L. Basovei iškeltą baudžiamąją bylą Vilniaus miesto apylinkės teisme ketinta pradėti nagrinėti pirmadienį, tačiau to padaryti nepavyko – į posėdį neatvyko pati teisiamoji. M. L. Basovės advokatas Romualdas Mikliušas teismą informavo, kad jo klientė nedalyvauja dėl sveikatos problemų.

Užtat į teismo posėdį atvyko nukentėjusiosios – buvusi M. L. Basovės draugė, mados kūrėja Monika Bliujūtė ir buvusi jos salono darbuotoja Loreta Adomaitienė.

M. L. Basovei teks pasiaiškinti dėl ciniškai išnaudoto šių moterų pasitikėjimo – vizažistė kaltinama tuo, kad, pasisavinusi jų asmens dokumentus, atidarinėjo naujas sąskaitas, sėkmingai ir nesėkmingai ėmė greituosius kreditus, ištuštino jau esamas santaupas. Itin daug klausimų šioje istorijoje kelia bankų darbuotojų aplaidumas – pastariesiems tenka pareiga prižiūrėti, kad sukčiai nesinaudotų svetimais asmens dokumentais, tačiau M. L. Basovė, įtariama, sėkmingai atsidarinėjo ir tuštino sąskaitas su iš pažiūros į ją nepanašių moterų asmens dokumentais.

Iš viso nuo M. L. Basovės nukentėjo trys moterys, o kaltinamosios padarytų aferų suma siekia apie 40 tūkst. eurų.

Apie draugės aferą sužinojo atsitiktinai

Šioje kriminalinėje istorijoje stebina tai, kad M. L. Basovės aukomis tapo moterys, su kuriomis vizažistę siejo itin artimi ryšiai.

„Buvome artimos draugės – bendravome apie ketverius metus. Mūsų draugystė buvo tikrai graži, mes bendravome artimai. Aš įsivaizdavau, kad čia yra draugystė, o iš jos pusės turbūt tai nebuvo draugystė“, – po neįvykusio teismo posėdžio pasakojo M. Bliujūtė.

Apie tai, kad tapo draugės aferų auka, moteris sužinojo atsitiktinai – kai M. L. Basovė buvo sulaikyta 2018 m. vasarą dėl kito sukčiavimo epizodo, kratos metu pas suimtąją rasti M. Bliujūtės banko sąskaitų dokumentai. O pati nukentėjusioji net nežinojo, kad jos vardu Šiaulių banke atidaryta sąskaita, o ant dokumentų parašas buvo suklastotas. Atlikus rašto ekspertizę paaiškėjo, kad šį parašą suklastojo M. L. Basovė.

„Buvo pasisavinta mano tapatybės kortelė, banke atidarytos sąskaitos ir bandyta gauti paskolas mano vardu“, – pasakojo M. Bliujūtė.

Anot moters, buvusi jos draugė iki šiol nėra paaiškinusi, kodėl taip elgėsi, ir net nebandė to padaryti. „Jokių komentarų iš jos pusės nebuvo. Nei jokių atsiprašymų, nei bandyta kažkaip su manimi susisiekti“, – sakė M. Bliujūtė.

Pasisavino gyvenimo santaupas

M. Bliujūtei pasisekė – nors vizažistė, įtariama, bandė jos vardu gauti paskolas, dėl nežinomų priežasčių to padaryti jai nepavyko.

Tačiau kita nukentėjusioji, M. L. Basovės grožio studijoje kabinetą turėjusi grožio specialistė L. Adomaitienė, neteko taupyto įnašo butui ir turėtų indėlių, jos vardu paimta apie 15 tūkst. eurų paskolų. „Tikriausiai nukentėjau labiausiai iš visų“, – sakė moteris.

Anot L. Adomaitienės, kad jos vardu daromi negeri dalykai, ėmė aiškėti tuomet, kai iš banko pradėjo plaukti keisti laiškai.

„Kažkada atėjau darbuotis pas Liną į saloną, darbo metu mano rankinukas buvo šalia kabineto, sandėliuke. Kažkur po pusės metų pradėjau gauti laiškus iš banko, kad mano vardu gauta paskola. Kai pradėjau domėtis ir nuėjau į banką, pamačiau, kad ne tik paskola paimta mano vardu, bet ir visos sąskaitos tuščios.

Taupiau buto įnašui, turėjau terminuotus indėlius trijuose bankuose. 16 tūkst. eurų buvo nuimta nuo sąskaitų“, – pasakojo L. Adomaitienė.

Pasak nukentėjusiosios, pradingusios santaupos buvo ne vienintelis smūgis, kuris jos laukė – jos asmens dokumentą galimai paėmusi M. L. Basovė kreipėsi turbūt į visas kreditų įstaigas, prašydama paskolų, kurių iš viso buvo paimta apie 15 tūkst. eurų.

„Labai stipriai šokiravo. Tai buvo paskutinis žmogus, apie kurį galėjau taip pagalvoti, – teigė L. Adomaitienė. Grožio specialistė sakė, jog bandė išsiaiškinti su M. L. Basove, kas nutiko, tačiau to padaryti nepavyko. – Kalbėjau, bet ji neprisipažino, sakė, kad čia susiję kažkokie vyrai su tuo, kad ji tikrai nekalta.“

L. Adomaitienė teigė, kad kaltinamosios elgesys jai iki šiol nėra suprantamas – žinoma moteris niekad nesiskundė problemomis dėl pinigų.

„Ji labai gerai gyveno, jai nieko netrūko. Aš negaliu suprasti tokio elgesio“, – sakė nukentėjusioji.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite