Angle down Atgal

Elektriniai židiniai: ar verta juos įsigyti?

Jauki židinio liepsna ne tik sukuria malonią kambario atmosferą, bet ir gali apšildyti patalpas, todėl tokie įrenginiai šaltuoju sezonu susilaukia ypatingai daug dėmesio. Visgi, tradicinius jų modelius vis dažniau pakeičia naujoviški, dar modernesni įrenginiai – elektriniai židiniai. Jei nesate tikri, ar toks variantas gali pateisinti Jūsų lūkesčius, siūlome susipažinti su visais jų privalumais – šį kartą jų sąrašas bus pakankamai solidus.

Jokių garų

Šio tipo modeliai turi laidą, kurį užtenka įkišti į elektros lizdą – tuomet prieš savo akis išvysite pakankamai tikroviškai atrodantį liepsnos vaizdą. Tik labai gerai įsižiūrėjus pavyks pamatyti, jog jis nėra tikras. Tačiau kadangi tikros liepsnos iš tikrųjų nėra, tai reiškia, jog nėra nei dujų, nei dūmų – dėl to Jums nereikia nerimauti dėl jų prasiskverbimo į namus ar sėkmingo išėjimo į išorę. Tokia ypatybė ženkliai praplečia jų pritaikymo galimybes: dabar apie židinį gali pasvajoti ir tie, kurie gyvena nedideliuose butuose.

Paprastas įrengimas

Dėl prieš tai aptarto veikimo principo, labai paprastas tampa ir šio prietaiso pajungimas bei montavimas. Jums nereikės montuoti dūmtraukių, kaminų, griauti sienų ar atlikti kitų sudėtingų darbų, taigi tvirtinimo darbai bus ne tik paprastesni, bet ir efektyvesni bei neabejotinai pigesni. Be to, kai kuriuos modelius paprasčiausiai galėsite pastatyti prie sienos – jei į šiuos darbus nesinori įdėti visiškai jokių pastangų, tokiems židiniams turėtumėte teikti pirmenybę.

Lengva priežiūra

Jei pažįstate bent vieną žmogų, savo namuose turintį tradicinį židinį, jis galėtų patvirtinti, jog jo priežiūrai reikia paskirti nemažai laiko. Tenka rūpintis malkomis ir jų sandėliavimu, reikia išvalyti pelenus, o laikui bėgant priežiūros pradeda reikalauti ir kaminas... Tačiau jei renkatės elektrinį modelį, apie bet kokius panašius rūpesčius galite pamiršti – išjungę tokį židinį, apie jo egzistavimą galėsite paprasčiausiai pamiršti. Tiesa, kartais nuo jo teks nuvalyti besikaupiančias dulkes, tačiau toks darbas tikrai nepareikalaus didelių pastangų.

Stilingas dizainas

Kaip ir tradiciniai, taip ir elektriniai židiniai namuose sukuria itin jaukią ir labai unikalią aplinką, kuri bet kokiai erdvei suteikia pridėtinės vertės. Jie taip pat gali nuteikti raminančiai ar netgi romantiškai. Tarp šių įrenginių rasite įvairiausių formų ir spalvų modelių, kuriuos lengvai priderinsite prie savo puoselėjamo interjero, o jeigu pageidausite, tokį židinį taip pat galėsite paversti ir patalpos akcentu. Viskas priklausys tik nuo galutinės Jūsų vizijos.

Funkcionalumas

Daugelis tokių įrenginių turi funkciją, leidžiančią mėgautis žavingu ugnies vaizdu be papildomo patalpos šildymo – tai reiškia, kad jį galėsite įsijungti net ir šiltuoju sezonu, kuomet labiau nei židinio norisi kondicionieriaus. Visgi, jeigu Jums aktuali ir šildymo funkcija, rinkdamiesi turėtumėte atkreipti dėmesį į šių prietaisų parametrus. Tačiau turėkite omenyje, jog pagrindinio šildymo šaltinio tokie modeliai dažniausiai nepakeičia – nebent kalbame apie nedidelį sodo namelį ar kitą vietą, kurioje nėra gyvenama nuolatos. Tad jeigu nuspręsite atnaujinti ir centrinio šildymo radiatorių, jų ieškokite čia: https://pigu.lt/lt/namu-remontas/sildymo-ir-vedinimo-iranga/centrinio-sildymo-radiatoriai.

Saugumas

Kaip jau išsiaiškinome, tokie įrenginiai neskleis jokių toksiškų dūmų ir pavojingų žiežirbų, tačiau saugiais jie vadinami ne tik dėl šio aspekto. Šie modeliai neįkaista ir neįkaitina aplinkui esančių daiktų, todėl toks variantas ypač tinkamas tais atvejais, kai namuose yra augintinių ar mažesnių vaikų. Tai galioja net ir tuomet, kai jie yra įjungti, taigi dėl visų namiškių saugumo Jums tikrai nereikės nerimauti.

Prieinama kaina

Rinkdamiesi elektrinį židinį, Jūs dažniausiai matote galutinę jo kainą – apdaila neretai iš karto yra pasirūpinama, o montavimo darbai investicijų taip pat nereikalauja. Be to, šio tipo modeliai neretai laikomi vienais pigiausių: nors galutinė jų vertė priklauso nuo konkrečių charakteristikų, tarp jų galima rasti ir vos kelis šimtus kainuojančių variantų. Plačią jų įvairovę rasite Pigu.lt el. parduotuvėje – čia juos įsigysite itin viliojančiomis sąlygomis.

Akivaizdu, kad elektrinai židiniai iš tiesų gali pasiūlyti ne vieną privalumą. Žinoma, jie nebus tokie autentiški, o sugrįžus į namus Jūsų nepasitiks unikalus aromatas. Tačiau jei vertinate paprastumą ir dėl vienų ar kitų priežasčių paprasčiausiai negalite rinktis kitokio varianto, šis taip pat turėtų pateisinti visus Jūsų lūkesčius.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite