Angle down Atgal

Ekspertai įspėja, kad kontaktinių lęšių nešiojimas padidina koronaviruso infekcijos riziką

Kontaktinių lęšių nešiotojai turėtų atkreipti dėmesį. Taip yra todėl, kad jūsų lęšis gali būti vienas iš pagrindinių veiksnių, darančių įtaką koronaviruso infekcijai. CNN žiniomis, po perspėjimų žmonės pradėjo atsisakyti nešioti kontaktinius lęšius.

Tai nenuostabu. Taip yra todėl, kad bandydami įsidėti lęšius galite paliesti savo veidą rankomis, o virusas gali būti perneštas per akis. JAV oftalmologijos akademijos klinikinis dėstytojas daktaras Thomasas Steinemannas taip pat nustatė, kad žmonės, nešiojantys kontaktinius lęšius, dažniau liečia savo veidus nei tie, kurie nešioja akinius.

Jis taip pat sakė, kad nešiojant akinius galima apsisaugoti net nuo nedidelio ore plūduriuojančio dulkių kiekio.

„Ar žinojote, kad yra rizika užsikrėsti koronavirusu per akis? Tai įmanoma“, – pridūrė jis.

Koronavirusas gali sukelti akių uždegimą ar įprastą peršalimą. Įprasto peršalimo ar raudonų akių atveju tai yra junginės uždegimas.

„Virusams naudinga drėgna aplinka. Tiesą sakant, daugelis organizmų prisitvirtina prie jūsų akių, įskaitant lęšius “. tarė Steinemannas.

Remiantis Kinijos statistika, trečdaliui žmonių, užkrėstų virusu įtakos turėjo veido lietimas. Jei užsikrėtęs asmuo liečia ką nors po to, kai rankomis liečia akis, yra viruso plitimo pavojus.

Tačiau akių paraudimas nėra „Covid-19“ viruso požymis. Yra daugybė rūšių bakterijų ir virusų, kurie gali sukelti raudonas akis ar peršalimą. Akys net gali parausti nuo cigarečių dūmų, dulkių, šampūno ir akių lašų. Paprastas peršalimas nėra lengvai perduodamas. Vis dėlto, jei skauda akis, verta iškart kreiptis į gydytoją – yra didelė rizika užsikrėsti koronavirusine infekcija. Alergiją galima diagnozuoti savarankiškai, bet kas, jei vėliau to gailėsitės?

Be to, dr. Steinemann perspėjo visuomenę reguliariai plauti ir dezinfekuoti rankas, neliesti rankomis veido ar akių. Jei neturite kito pasirinkimo, kaip tik toliau rinktis kontaktinių lęšių dėvėjimą, reguliariai dezinfekuokite juos arba kurį laiką nešiokite akinius.

https://www.zinoti.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite