Angle down Atgal

Ekspertai: euro zonos BVP 2020 metais smuks 8,3 procentais

Euro zonos bendrasis vidaus produktas (BVP) 2020 metais smuks 8,3 procento, prognozuoja tyrimų bendrovės „BofA Global Research“ analitikai, anksčiau manę, jog bendros valiutos bloko ūkio nuosmukis šiemet bus kiek mažesnis ir sudarys 7,6 procento.

Taip pat buvo pabloginta ūkio atsigavimo 2021 metais prognozė ir ekspertai dabar numato, jog euro zonos BVP kitąmet padidės 4,8 procentais, o ne 8,3 procento, kaip buvo prognozuota anksčiau.

Analitikų vertinimais, euro zonos ekonomikai reikės didelės pagalbos, be kita ko, iš Europos Centrinio Banko (ECB).

Be kita ko, specialiosios pandeminės pirkimo programos (angl. Pandemic Emergency Purchase Programme, arba PEPP) apimtis, šiuo metu sudaranti 750 mlrd. eurų, bus dukart padidinta, prognozuoja ekspertai.

„BofA Global Research“ padidino ir viso pasaulio ūkio nuosmukio 2020 metais prognozę ir dabar numato, jog pasaulio BVP šiemet sumažės 4,2 procento.

Ekspertų skaičiavimais, JAV BVP antrąjį ketvirtį, palyginti su ankstesniu ketvirčiu, gali kristi 40 procentų, o per visus šiuos metus nuosmukis gali sudaryti 8 procentus. 2021 metais JAV BVP turėtų padidėti 4 procentais.

„Istorija yra paprasta: karantinai baigiasi ir darbas, kaip ir tikėtasi, atnaujinamas, bet pinigų politika ir toliau neatitinka poreikių. Tai reiškia spaudimą bendrovėms, o kartu ir kapitalo investicijoms. Yra aukštas nepanaudotos darbo jėgos lygis, o namų ūkiai imasi atsargumo priemonių, pasitelkdami santaupas. Tai yra idealus derinys nevisaverčiam atsigavimui“, – pažymima ekspertų parengtoje apžvalgoje.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite