Angle down Atgal

Ekonomikos ministerija siūlo pratęsti PVM lengvatą restoranams ir renginiams: viešbučiams 9 proc. tarifą siūloma taikyti nuolatos

 Penktadienį Ekonomikos ir inovacijų ministerijos vadovybei susitikus su maitinimo įstaigų, sporto klubų, kino teatrų ir renginių atstovais, viceministras Vincas Jurgutis sako, kad bus siūloma ir kitiems metams pratęsti 9 proc. lengvatinio pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifo taikymą šiems sektoriams. Apgyvendinimo paslaugų sektoriui ministerija 9 proc. PVM tarifą siūlo palikti nuolatos.

„Siūlysime maitinimui, renginiams, kultūros renginiams pratęsti šiuo metu galiojančią PVM lengvatą vieneriems metams, o viešbučiams, įvertinant tai, kad dalis viešbučių klientų yra užsieniečiai, tai yra vertinama, kaip eksportas, išlaikyti 9 proc. lengvatą mes siūlysime kaip nuolatinę“, – po susitikimo žurnalistams sakė V. Jurgutis.

Viceministras pažymi, kad šie verslai vis dar iki galo neatsigavo nuo neigiamų pandemijos padarinių, todėl per šį laikotarpį taikytus lengvatinius tarifus būtina išlaikyti ir toliau.

„Ministerijos specialistų parengtos analizės rodo, kad nors pardavimų skaičiai grįžta į priešpandeminį lygmenį, išlaidų struktūra, kaštai, nuo darbuotojų darbo užmokesčio iki komunalinių kaštų yra ženkliai išaugę. Todėl verslo situacija dar nėra tokia, kad jiems būtų lengva. Norime, kad jie galėtų visiškai atsistatyti“, – aiškino jis.

Tuo metu viešbučiai, pasak viceministro, apskritai gali būti traktuojami kaip iš dalies eksporto paslaugą teikiantis verslas.

„Eksportui PVM nėra taikomas. Kadangi apie pusė apgyvendinimo įstaigų klientų yra užsienio gyventojai ir tikimės, kad atsigaunant po pandemijos tų užsienio turistų srautai grįš, todėl logiška, kad lengvatinis PVM nėra tiek lengvatinis, kiek vidurkinis PVM tarp užsienio svečių ir Lietuvos svečių“, – tikino V. Jurgutis.

Prasidėjus pandemijai 2020 m. maitinimo įstaigų apyvarta Lietuvoje krito 22 proc. Palyginimui – vidutinė visų verslų apyvarta krito tik 1 proc., pažymi ministerija. Lengvatinis PVM tarifas buvo įvestas antrą 2021 m. pusmetį. Bendra įmonių finansinė situacija 2021 m. pabaigoje buvo blogesnė nei prieš pandemiją, nes pajamos tik buvo atsistačiusios, tačiau išlaidos buvo 8,2 proc. didesnės.

Lengvatos panaikinimas kitais metais dar labiau padidintų paslaugų kainas. 20 iš 27 ES šalių taiko lengvatinį PVM tarifą maitinimo paslaugoms, atkreipia dėmesį Ekonomikos ministerija.

Švelnėjant pandemijos ribojimams, 2021 m. apgyvendinimo įstaigų apyvarta augo 14 proc., tačiau tesiekė tik 63 proc. 2019 m. lygio.

Dėl lengvatos viešbučiams, EIM skaičiavimu, valstybės biudžetas per metus netenka apie 15 mln. eurų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite