Angle down Atgal

EK vadovė lankosi Indijoje, darbotvarkėje – Ukraina

Europos Komisijos (EK) vadovė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen), sekmadienį atvykusi į Indiją aptarti prekybos, saugumo ir klimato klausimų, darys spaudimą Naujajam Deliui dėl šio neutralios pozicijos karo Ukrainoje atžvilgiu.

Naujasis Delis jau seniai bando išlaviruoti santykiuose su Vakarais ir Maskva, kuri tiekia Indijai didžiąją dalį ginklų, ir Rusijos invazija į kaimyninę šalį parodė, kaip sunku išlaikyti šią pusiausvyrą.

Indijos ministro pirmininko Narendros Modi (Narendros Modžio) vyriausybė atvirai nepasmerkė Kremliaus ir nepalaikė Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijos, smerkiančios Maskvos agresiją.

U. von der Leyen vizitas prasidėjo kalba jaunimo forume klimato kaitos klausimais, kurioje ji gyrė Indiją už jos „ambicingą“ tikslą iki 2030 metų pusę energijos poreikių patenkinti iš atsinaujinančiųjų išteklių.

Pirmadienį su N. Modi susitiksianti EK vadovė – ne pirma aukšto rango viešnia, siekianti nuvilioti Indiją nuo Rusijos pažadais dėl saugumo, gynybos ir bendradarbiavimo energetikos srityje.   

Apie Ukrainą buvo kalbama ir per N. Modi susitikimą su šią savaitę Indijoje viešėjusiu Jungtinės Karalystės ministru pirmininku Borisu Johnsonu (Borisu Džonsonu). Šio vizito kulminacija tapo pranešimas apie naują gynybos ir saugumo partnerystę.

B. Johnsono vizitas įvyko po praėjusią savaitę vykusių pokalbių telefonu su JAV prezidentu Joe Bidenu (Džo Baidenu) apie Rusijos karą Ukrainoje.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite