Angle down Atgal

EK vadovė: A. Navalno apnuodijimas rodo, kaip Rusija elgiasi tarptautinėje arenoje

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) trečiadienį sakė, kad rusų opozicionieriaus Aleksejaus Navalno apnuodijimas dar kartą parodo, kaip Rusija elgiasi tarptautinėje arenoje.    

„Visiems, pasisakantiems už glaudesnius santykius su Rusija, noriu pasakyti, kad Aleksejaus Navalno apnuodijimas chemine medžiaga - ne vienkartinis atvejis“, - sakydama savo pirmąjį metinį pranešimą Europos Parlamente kalbėjo U. von der Leyen. 

Pasak EK vadovės, panašiai Rusija elgėsi dėl Gruzijos, Ukrainos, taip pat dėl buvusio Rusijos šnipo Sergejaus Skripalio apnuodijimo. S. Skripalis ir jo dukra buvo apnuodyti 2018 metais Anglijos Solsberio mieste tos pačios grupės medžiaga, kaip ir A. Navalnas.       

„Ši tendencija nesikeičia, ir joks dujotiekis [„Nord Stream 2“] to nepakeis", - pridūrė U. von der Leyen.   

Garsiausias Rusijos opozicijos politikas A. Navalnas praėjusį mėnesį pasijuto blogai lėktuve, skridusiame iš Sibiro, kur jis buvo nuvykęs tirti korupcijos ir propaguoti savo „išmaniojo balsavimo“ kampanijos prieš regionų rinkimus.

Lėktuvui skubiai nutūpus 44 metų politikas buvo nugabentas į Omsko miesto ligoninę, o po kelių dienų pervežtas į Berlyno kliniką, kur gydytojai nustatė, kad jis buvo apnuodytas Sovietų Sąjungoje sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga iš „Novičioko“ grupės. 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite