Angle down Atgal

Eitynės už Viltį

Nedidelė gyvūnų mylėtojų ir kovotojų už jų gėrovę grupelė šį ketvirtadienį Viešvilėje (Jurbarko raj.) ir pačiame  Jurbarke organizuoja eitynes už Viltį. Paauglio mirtinai nukankinta  septynių mėnesių katytė Viltis tapo simboliu, kovojant su žmonų abejingumu žiaurumui. 

Plačiai nuskambėjęs atvejis, kai prieš mėnesį neišgyvenusi ilgalaikių paauglio kankinimų nugaišo jauna katytė, sukėlė visuomenėje pasipiktinimą. Kilo diskusijos apie neprižiūrimus gyvūnus, netinkamai auklėjamus vaikus ir suaugusiųjų abejingumą. Tačiau reakcijai nuslopus, jokių prevencinių veiksmų nesiėmė jokia institucja.

Eitynių „Už Viltį“ organizatorė Jūratė Kajokaitė socialiniuose tinkluose kviečia vietinius Viešvilės, Jurbarko ir kitus gyvūnų kančiai neabejingus Lietuvos gyventojus dalyvauti eitynėse: šį ketvirtadienį, liepos 8 d., 12 val. Klaipėdos gatve Viešvilės seniūnjos link, o po to nuvykus į Jurbarką - nuo 14 val. Dariaus ir Girėno gatve Jurbarko savivaldybės link.     

Toks veiksmas – desperatiškas bandymas viešai protestuoti prieš situaciją žinojusias ir kelio žiaurumui neužkirtusias vietos institucijas. Anot eitynių organizatorės J. Kajokaitės, apie paauglio elgesio sutrikimus žinojo ir tinkamos pagalbos laiku nesuteikė Viešvilės seniūnija, socialiniai ir vaiko teisių apsaugos darbuotojai, Jurbarko r. savivaldybė ir kt.  

Prieš rinkimus net septynios partijos atsiliepė į gyvūnų gerovės aktyvistų užklausą  apie turimas gyvūnų gerovės  programas ir jų įgyvendinimo priemones. Tačiau, kol kas pavasarį tik padidntos administracinės baudos už žiaurų elgesį su gyvūnais.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite