Angle down Atgal

Egzaminai vyksta ir kaunantis su virusu

Abiturientai prašymus dėl egzaminų laikymo ir jų pasirinkimo antri metai rašo kur kas anksčiau, nei buvo įprasta. Tad pasirinkimai vėlų rudenį jau būna aiškūs. Yra vilties, kad į Lietuvą atvežus skiepus, ateinantį pavasarį abiturientai į egzaminų sesiją galės rinktis be baimės, kad užsikrės ir susirgs. Švietimo bendruomenės internetiniuose portaluose vis užsiveda diskusijos apie „laisvesnį“ pasirinkimą, kad kuo daugiau egzaminų būtų galima laikyti nuotoliniu būdu. Tačiau tokia galimybė nesvarstoma, nes kol kas nėra galimybių užtikrinti skaidrumą.

Rajono švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė G. Karvelienė, suteikusi informacijos apie abiturientų pasirinktus egzaminus, sako, kad  apie egzamino ar jo dalies  nuotolinį vykdymą kol kas  nekalbama. Mokyklos, kurios moko nuotoliniu būdu, galės vertinti mokyklinius menų ir technologijų egzaminus minėtu principu.

Kadangi egzaminai vyks įprastai, susiskaičiuokime pasirinkimus. Pasirinkimai parodo ir mokomųjų dalykų populiarumą, pavyzdžiui, kiek turime matematikų, biologų ar anglistų. Privalomas vienintelis egzaminas – lietuvių kalbos ir literatūros. Renkamasi ar mokinys laikys valstybinį, ar mokyklinį. Reikia ir vieno pasirenkamojo egzamino, kad gautum brandos atestatą.  Egzaminus turėtų laikyti 281 abiturientas. Pirmas žvilgsnis nukreiptas į lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą, kurio rezultatai mūsų krašte stebuklų nerodo. Tad keista, kad didžioji dalis gimnazijų abiturientų renkasi valstybinį egzaminą. Rizikuoja neišlaikyti, mat yra galimybė egzaminą perlaikyti mokykliniu lygiu. Lietuvių kalbos ir literatūros mokyklinį egzaminą pasirinko 175 moksleiviai, didžioji dalis iš Jaunimo ir suaugusiųjų švietimo centro – 139. Akmenės gimnazijoje mokyklinį egzaminą laiko 5, Papilės Simono Daukanto – 3,  Ventos 4, Ramučių gimnazijoje – 24. Menų mokyklinį egzaminą rajone pasirinko 20 abiturientų: 4 Akmenės, 3 Ventos. 6 Ramučių ir 7 Jaunimo iš suaugusiųjų švietimo centre. Technologijų egzaminą renkasi daugiausia abiturientų iš Jaunimo ir suaugusiųjų švietimo centro. Jei klausite – kodėl, atsakymas būtų: tai galimybė suaugusiems žmonėms baigti mokyklą. Šį egzaminą pasirinko 102 centro abiturientai, 20 Ramučių gimnazistų, 4 Akmenės ir 2 Papilės Simono Daukanto gimnazijų mokiniai.

Daugiau Romos Jonikienės rašinyje šeštadienio, gruodžio 12 d. VIENYBĖJE.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite