Angle down Atgal

Edukacinės pamokos apie aplinkosaugą 1-4 klasių mokiniams Kužių mokykloje

Šiuo metu daug kalbama ir rašoma apie aplinkosaugą bei jos problemas. Daugelis jų - žmogaus netinkamo elgesio su gamta padarinys. Todėl natūralių ryšių su gamta palaikymas, jos globojimas ir žmogaus veiklos reguliavimas - ypač aktualu. Nemažą vaidmenį gali atlikti moksleivių aplinkosauginės kultūros ugdymas mokykloje.

Jau pradinėse klasėse mokiniai yra supažindinami su aplinkosauga. Vaikų požiūris į aplinkos problemas priklauso nuo daugelio faktorių, tačiau vienas iš svarbiausių – pozityvus bei gerosioms iniciatyvoms įkvepiantis pavyzdys, įdomūs ir turiningi renginiai bei aktyvūs mokymo metodai. Ugdydami šiuolaikinę, pilietišką, sveiką asmenybę vis daugiau dėmesio skiriame glaudžiam vaiko ir gamtos santykiui formuoti. 1-4 klasių mokiniai ir mokytojos V. Trasevskienė, D. Petrauskienė, R. Lukauskienė, G. Stankienė, R. Turskienė dalyvavo edukacinėse pamokose, kurias vedėŠiaulių regiono atliekų tvarkymo centro Rinkliavos administravimo ir paslaugų kontrolės tarnybos konsultantė Monika Šarnienė. Mokiniai sužinojo apie taisyklingą atliekų rūšiavimą, perdirbimo galimybes ir naudą, taršos žalą gamtai. Aptarė, kad vartotojiškumas skatina naudoti gamtos išteklius, kuriuos reikia tausoti. Kiekvienas mokinys pasitikrino savo žinias viktorinos metu. Daug džiaugsmingų emocijų suteikė ir VšĮ ,,Gamtos ateitis“ įsteigtos dovanėlės daugkartinio naudojimo pirkinių maišeliai.

Tikimės, kad mokiniai įgytas žinias taikys praktikoje ir formuosis atsakomybę bei vidinį poreikį saugoti sveiką ir švarią aplinką.

2 klasės mokytoja Rasa Lukauskienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite