Angle down Atgal

E. Dapkutė tapo laureate

Kauno Juozo Naujalio gimnazijoje nuaidėjęs Lietuvos muzikos ir meno mokyklų styginių instrumentų festivalis „Arco“, žinoma, neapsiėjo be kaišiadoriečių.

Šalia Kauno, Jonavos, Marijampolės, Kėdainių, Utenos bei kitų šalies meno ir muzikos mokyklų auklėtinių, festivalyje dalyvavo ir Kaišiadorių meno mokyklos mokytojos Snieguolės Mikalauskienės auklėtinės violančelistės Izabelė Grybauskaitė, Gabrielė Janonytė ir Eiviltė Dapkutė, kurioms akompanavo mokytoja Dalia Eidukienė.

Festivalis buvo ne tik įdomus, bet ir sėkmingas – violančelistė Eiviltė Dapkutė paskelbta laureate. Tai – jau ne pirmas šios gabios Kaišiadorių meno mokyklos mokinės laimėjimas. Festivalio žiuri Eiviltė pakerėjo sugrojusi Wolfgang Amadeus Mozart sonatą D-dur II d. Rondo.

Sveikiname jaunąją muzikantę bei jos mokytoją! Laureatės diplomas bei sėkmingas visų Kaišiadorių meno mokyklos violančelininkų pasirodymas atrodo dar reikšmingesnis, kai žinai, kad šis festivalis ne paprastas, o jubiliejinis, dvidešimtasis.

Tai vienas iš ilgiausiai vykstančių muzikinių projektų Lietuvoje (sumanytoja ir organizatorė – smuiko mokytoja Laimutė Bliujienė). Simboliška, kad jubiliejiniame, dvidešimtajame, festivalyje dalyvavo 20 muzikos mokyklų, atsiuntusių 122 atlikėjus, kuriems talkino 35 koncertmeisteriai. „XX ARCO“ festivalis daug kuo skiriasi nuo pirmųjų festivalių. Užaugo jau kelios kartos atlikėjų, kurių namuose puikuojasi festivalio diplomai, atminimo dovanos.

Vis daugiau mokyklų jungiasi prie festivalio senbuvių, kurie mūsų koncertų salėje jaučiasi ypač jaukiai. ARCO festivalio populiarumas stulbina ir didžiausius skeptikus“, - mintimis dalijasi Ramunė Jarocka.

Viltė Girinytė

Festivalio dalyvės iš Kaišiadorių meno mokyklos su savo pedagoge S. Mikalauskiene bei akompaniatore D. Eidukiene.
Festivalio dalyvės iš Kaišiadorių meno mokyklos su savo pedagoge S. Mikalauskiene bei akompaniatore D. Eidukiene.
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite